100 jaunieši izvēlas Ēnu dienu pavadīt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Ceturtdiena, 14. februāris, 2019
13. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) norisinājās Ēnu dienas pasākums. Tas šogad pulcēja rekordlielu skaitu jauniešu. 100 skolēni no 25 vispārizglītojošajām skolām apmeklēja akadēmiju, lai lietderīgi pavadītu dienu, uzzinot gan par konkrētas profesijas pārstāvja darba gaitām un ikdienu, gan par to, kur var apgūt noteiktās profesijas darba prasmes, gan, protams, iepazīstot akadēmiju kopumā.

            Viskuplākais apmeklētāju skaits bija no Viļakas novada, proti, no šī novada vidusskolām 27 jaunieši ēnoja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas darbiniekus.

RTA ēnotājiem šogad piedāvāja 23 dažādus amatus. Jaunieši rakstīja motivācijas vēstules un piedalījās konkursā. Vislielākais ēnot gribētāju skaits bija uz multimediju speciālista amatu, to vēlējās ēnot 11 jaunieši. Konkursa laikā tika izvēlēti labākie jaunieši, kuri savu motivāciju bija atspoguļojuši pieteikuma vēstulēs.

Rēzeknes Katoļu vidusskolas 12. klases skolniece Sarmīte Jaša savā motivācijas vēstulē rakstīja: „Pēc 12. klases absolvēšanas domāju iestāties Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un mācīties programmā, kura saistīta ar tulkošanu. Pagājušā gadā piedalījos Rēzeknes pilsētas angļu valodas olimpiādē, kur ieguvu 3.pakāpes diplomu. Nākotnē plānoju kļūt par tulku, tāpēc vēlos Ēnu dienā ēnot šīs profesijas pārstāvi. Mani interesē tulka profesijas pienākumi, darbs un ikdiena. Šī iespēja papildinās manas zināšanas par šo amatu.” Pēc Ēnu dienas jauniete atzina, ka bijis ļoti vērtīgi pavadīt laiku RTA un uzzināt par šo darbu daudz vairāk.

RTA Ēnu dienas apmeklētājiem bija lieliska iespēja tikties ar akadēmijas vadību, redzēt lekciju gaitu, kā arī praktisko nodarbību norisi.

Pasākumu ieskandināja RTA Roze un Bruņinieks – Daina Kudravska un Sandis Proms. RTA ciemiņiem bija iespēja noskatīties arī nesen tapušo videoklipu dziesmai „RTA studenti Latvijas simtgadei” (vārdu un mūzikas autors – Mārtiņš Strods, video – Māris Justs). Pozitīvo gaisotni palīdzēja nodrošināt arī RTA studenti, kuri atklāja studenta dzīves priekšrocības un iedrošināja nākotnē jauniešus studēt RTA.

RTA Ēnu dienas organizatori cer, ka ikviens jaunietis ir saņēmis atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, lai nākotnē izvēlētos savu īsto profesiju.

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Ēnu dienu  Latvijā rīko biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija).

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,
RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Māra Justa foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu