RTA Līvānu filiālē – pirmais izlaidums

Trešdiena, 30. janvāris, 2019
26. janvārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Līvānu filiālē notika pirmais izlaidums. 15 Inženieru fakultātes 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītību studiju programmas "Mašīnbūve" absolventi ieguva mašīnbūves speciālista kvalifikāciju un saņēma profesionālās augstākās izglītības diplomus.

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods izteica pateicību akadēmijas vadībai, Inženieru fakultātes kolektīvam, Līvānu novada  uzņēmējiem un izglītības pārvaldei par ieguldīto darbu filiāles un studiju programmas “Mašīnbūve” izveidē. „Līvānu novadam filiāle ir būtisks ieguvums – iespēja mūsu iedzīvotājiem iegūt augstāko izglītību nemērojot tālu ceļu. Esam gandarīti, ka pirmie 15 studenti, izmantojot šo iespēju, ir ieguvuši diplomu. Ceram, ka arī turpmāk pašvaldība un akadēmija sadarbosies. Iespējams, ka nākotnē domāsim arī par citu studiju virzienu piedāvāšanu mūsu iedzīvotājiem,” pauda A. Vaivods.

RTA Līvānu filiāli vada Ilze Vanaga, tā mājvietu atradusi Līvānu Vakara maiņu vidusskolas telpās. Līvānos studē 100 studenti apgūstot 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas. Izlaidumā skanēja absolventu pateicības vārdi gan par sniegto iespēju studēt tuvāk mājām, gan par kvalitatīvo studiju procesu un iegūtajām augstvērtīgajām zināšanām. Klātesošos uzrunāja un sveica arī 13. Saeimas deputāts, RTA eksrektors Edmunds Teirumnieks.

RTA Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka norāda, ka jauno inženieru sagatavošana ir ļoti svarīgs aspekts, lai Latgales reģionā nodrošinātu augsti kvalificētu personālu tieši rūpniecības sektorā.

„Ar Līvānu novada pašvaldību un uzņēmumiem LIGHT GUIDE OPTICS INTERNATIONAL, Ceram Optec, RTA laika gaitā izveidojusies cieša un ļoti produktīva sadarbība. Mūsu studenti izmanto iespēju doties praksē, lai nostiprinātu teorētiskās zināšanas. “Kā norādīts akadēmijas darbības un attīstības stratēģijā, RTA ir ieinteresēta darboties reģiona iedzīvotāju dzīves līmeņa un konkurētspējas paaugstināšanā, tāpēc izglītība, zināšanas, praktiskās iemaņas ir tas, kas var vistiešākajā mērā vairot cilvēka labklājību un izaugsmi,” pauž Ē. Teirumnieka.

Jāpiebilst, ka jauno studentu uzņemšana Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā sāksies no 2. jūlija. Vasaras periodā būs iespēja uzsākt studijas arī RTA Līvānu filiālē.

Vidusdaugavas televīzijas sagatavotais sižets par RTA Līvānu filiāles pirmo izlaidumu pieejams te

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M. Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.