Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija pievienojas LATA

Otrdiena, 29. janvāris
2019. gada 24. janvārī par Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas biedru kļuva Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA).

RTA ir trešā augstākās izglītības iestāde, kas pievienojusies LATA. 2018. gadā LATA iestājās Rīgas Tehniskā universitāte, bet 2014. gadā par LATA goda biedru kļuva Latvijas Universitāte.

Uzziņai:

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus sev, savai organizācijai vai sabiedrībai kopumā no atvērtu tehnoloģiju plašākas izmantošanas Latvijā.

Par atvērtām tehnoloģijām uzskatām tādus IKT risinājumus, kas balstīti uz atvērtiem standartiem, izmantojot atvērtu vai slēgtu pirmkodu. Atvērtu standartu izmantošana informācijas apmaiņai un uzglabāšanai ir nepieciešams nosacījums brīvai konkurencei IT risinājumu tirgū starp komerciālu un atvērtā pirmkoda programmatūru.

LATA biedri un asociētie biedri ir gatavi sniegt savu ieguldījumu, lai kopīgi veidotu labvēlīgu vidi tiem Latvijas IT lietotājiem un piegādātājiem, kuri savā darbā izmanto atvērtas tehnoloģijas, tādējādi veicinot IT vajadzībām patērējamo līdzekļu ekonomiju un to atgriešanos Latvijas tautsaimniecībā.

LATA misija ir aktīvi piedalīties zināšanu sabiedrības veidošanā Latvijā.

Mihails Kijaško,

RTA Datorsistēmu un datortīklu administratorsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu