RTA studenti smeļas iedvesmu dizaina vēstures studijās

Ceturtdiena, 20. decembris, 2018
5.decembrī lektores Diānas Apeles vadībā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” un maģistra studiju programmu „Dizains” un „Reģionālie mediji un komunikācija” studenti devās mācību ekskursijā uz Interjera un delikatešu centru „mc²”, lai apskatītu tā plašo piedāvājumu un iepazītos ar jaunākajām dizaina tendencēm mūsdienās.

Studenti apmeklēja arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kurā apskatīja dizaina vēsturei un Latvijas simtgadei veltīto izstādi „Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Studenti iepazinās ar muzeja patstāvīgajām ekspozīcijām – „Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 60. gadiem” un „Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 20. gs. 70. gadiem līdz mūsdienām”. 

Ekskursijas noslēgumā studenti piedalījās seminārā, kas notika muzeja ēkā, un noklausījās Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Dr.art. Silvijas Grosas lekciju par lietišķo mākslu un industriālā dizaina sākumu Latvijā periodā no 1840. līdz 1890. gadam. Brīvajā laikā studentiem bija iespēja apmeklēt Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņus un izbaudīt brīnišķīgo noskaņu.

Fotogrāfijā – RTA studiju programmas „Interjera dizains” 1.kursa studenti.

 

Priecīgus Ziemassvētkus vēlot, 

studiju programmas „Interjera dizains” 1.kursa studente Diāna Rēvalde

Foto no D. Rēvaldes personīgā arhīva


 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.