RTA Konfūcija klasē notika ķīniešu mezglu siešanas darbnīca

Pirmdiena, 17. decembris, 2018
14. decembrī brīvprātīgā skolotāja no Ķīnas Tiaņcji Huana (Huang Tianqi) aicināja visus interesentus piedalīties ķīniešu mezgla siešanas darbnīcā.

Skolotāja visus iepazīstināja ar mezglošanas tradīciju Ķīnā un parādīja, kā sasiet savu veiksmes un labklājības talismanu – ķīniešu mezglu āboliņa lapas formā. Ķīniešu mezglojumi mūsdienās tiek izmantoti arī rotaslietās, tāpēc darbnīcas dalībnieki izgatavoja arī aproces ar ķīniešu mezglu.

Ķīniešu mezgls ir viens no ķīniešu tradicionālās kultūras simboliem, kas vēl senos laikos tika izmantots, lai saglabātu un nodotu informāciju. Ar laiku mezgli ieguva simbolisku un dekoratīvu nozīmi. Arī šodien ķīniešu mezglam ir simboliska nozīme, it īpaši tad, ja tas tiek dāvināts vai arī nodots ģimenē no paaudzes paaudzē, nesot veiksmi, laimi un labklājību.

Paldies skolotājai Tiaņcji Huanai par interesanto meistarklasi un darbnīcas dalībniekiem par atsaucību! Aicinām sekot līdzi RTA Konfūcija klases aktivitātēm un pasākumiem arī turpmāk!

Margarita Graičonoka,

RTA MIC starptautiskās mūžizglītības

un tālmācības projektu koordinatore

 

Foto: Tiaņcji Huana, Margarita Graičonoka, Māris Justs

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.