Svētvakarā pirmizrādi piedzīvos RTA studentu teātra „ĶerRA” iestudējums – filosofiska skice „Akmens stāsti”

Sestdiena, 15. decembris, 2018
19.decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks Svētvakars, kura laikā tiks uzburti dažādi priekšnesumi. Arī RTA studentu teātris „ĶerRA” ir padomājis par skatītājiem un sarūpējis viņiem jaunu iestudējumu – filosofisku skici „Akmens stāsti”.

„Filosofiskā skice „Akmens stāsti” ir stāsts par cilvēces un cilvēku evolūciju, ar vēstures interpretāciju. Šajā izrādē iesaistīsies astoņi teātra dalībnieki, kuri spēlēs pavarda sargātājas medniekus – mīlniekus, priesterienes un, protams, bērnus. Visas lomas šajā izrādē ar savām darbībām un emocijām izstāstīs cilvēces evolūciju,” stāsta teātra dalībniece Diāna Drozdova (3. kursa studente, „Finanšu un grāmatvedības vadība”). „Es šajā izrādē tēlošu pavarda sargātāju, kura izrādes laikā sagrābs varu pār cilvēkiem un liks viņiem pazemīgi kalpot. Tā kā izrāde ir pantomīma, tad visgrūtākais ir atrast pareizos žestus, sejas izteiksmes un emocijas, lai skatītāji spētu uztvert manu vēstījumu.”

Diāna atklāj, ka „ĶerRA” viņai ir kļuvusi par daļu no dzīves, bet pārējie teātra biedri – par labiem draugiem, ar kuriem var diskutēt par dažādām tēmām – gan par teātra pasauli, par literatūru, gan arī par politiku. Jauniete RTA teātrī darbojas kopš 2016. gada septembra (jāuzsver, ka viņa dzied arī RTA korī „Sonitum”, aktīvi darbojas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studējošo pašpārvaldē un Studējošo padomē), un šajā laikā jau ir nospēlējusi dažādas lomas – nama māti, bailīgu meiteni, meitenes māti, salaveci, vizāžisti u.c.

Jau otro gadu RTA studentu teātrī darbojas arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēknes Zane Siliņa un Lolita Mikijanska. Kā RTA teātra dalībnieces abas ir piedalījušās Meldras Gailānes grāmatas prezentācijas svētkos Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēkā (Zane bija iejutusies lāča lomā). Lolita, kura brīvajā laikā darbojas sava pagasta amatierteātrī, ir piedalījusies teātra „ĶerRA” izrādē „Snieg'”, kā arī Ziemassvētku uzvedumos bērniem. Jaunietes atzīst, ka teātra kolektīvs ir ļoti draudzīgs, radošs un jautrs.

„Mēs ar Lolitu izrādē iejutīsimies bērnu lomās. Grūtākais šajā lomā ir uzturēt ritmu un koncentrēties. Interesantākais ir tas, ka var improvizēt,” par izrādi teic Zane. Savukārt Lolita piebilst: „Stāsts ir par akmeņiem, cilvēkiem un par katru no mums. Būšu bērna lomā, kas pakļaujas citiem, nesāk revolūciju un ir vienkārši bērns ar savām interesēm.”

„Mazs smaids, uzmundrinošs vārds, mazliet mīlestības no kāda tuvumā esoša cilvēka, maza dāvana no kāda, kurš ir svarīgs, laba vēlējumi – lūk, tas veido priecīgus Ziemassvētkus! Novēlu, lai viss iepriekš izteiktais piepildītos ikvienam! Priecīgus, gaišus un siltus Ziemassvētkus un laimīgu, veiksmīgu un idejām bagātu Jauno 2019. gadu!” visiem novēl D. Drozdova. Savukārt Z. Siliņa un L. Mikijanska vēl: „Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus! Lai katrā ģimenē ir saskaņa un miers! Lai katram no mums piepildās vēlēšanās, kas ir mūsu sirdī!”

Lai piepildās izteiktie vēlējumi, bet 19. decembrī apmeklējiet Svētvakara pasākumu, ļaujieties svētku sajūtai un novērtējiet RTA studentu teātra „ĶerRA” jaunāko veikumu!

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa foto



Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.