RTA notika uzņēmuma „SEB Global Services” organizēta vieslekcija

Otrdiena, 4. decembris, 2018
27.novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika uzņēmuma „SEB Global Services” organizēta vieslekcija studentiem. Vieslektors Andris Pētersons (Global Process Manager, Accounts and Payments Operations departaments), kurš ir Rēzeknes Augstskolas absolvents, dalījās savā pieredzē, pastāstot par sevi, savu karjeras ceļu un SEB, kā arī par robotiku – biznesa procesu automatizāciju un tās ietekmi uz bankas biznesa procesiem.

Vieslekciju apmeklēja Inženieru fakultātes un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti, kuri uzzināja noderīgu informāciju par Global Services starptautiskajiem pakalpojumiem Latvijā, par darba iespējām šajā sfērā, detalizētāk – arī par uzņēmumu SEB. Būtiska loma tika atvēlēta arī sarunai par tehnoloģijām, kas skārušas banku sektoru, konkrētāk – maksājumu funkcijas, ieskicējot modernu un laikam līdzi ejošu darba vidi. A. Pētersons atklāja, kādas kvalitātes vajadzīgas topošajam darbaspēkam, uzsverot, kāda veida sadarbība nākotnē iespējama ar uzņēmumu „SEB Global Services”.

A.Pētersons ir Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultātes absolvents. Atceroties studiju laikus, viņš teic, ka nozīmīgākais ieguvums, kas palīdzējis augt profesionāli, bija iespēja studēt ārzemēs, pateicoties Erasmus programmai. Jauniegūtā pieredze citā valstī, iespēja diplomdarbu rakstīt Vācijā stimulēja neapstāties, pilnvērtīgi izmantot iegūtās zināšanas, paplašinot savu redzesloku.

Runājot par savas karjeras izaugsmi, A. Pētersons pastāstīja, kā vispirms strādājis par starptautisko maksājumu speciālistu, tad bijis šīs komandas vadītājs, pakāpjoties pa karjeras kāpnēm, kļuvis par projektu vadītāju (vadīja ar centralizāciju saistītus projektus, kas centralizē funkcijas konkrētos globālos servisos). „Savā projektu vadības laikā vadīju trīs projektus, vienā projektā pārcēlu maksājumu grupu no Stokholmas uz Rīgu, kontu administrācijas grupu no Frankfurtes uz Viļņu. Uzsāku līdzīgu projektu, kura laikā sākām pārskatīt finanšu pārvaldes darbības modeli Frankfurtē, līdz parādījās vakance – globālo procesu vadītājs. Šajā amatā esmu trīs ar pusi gadus,” stāsta A. Pētersons, kurš ikdienā strādā ar biznesa procesiem un tehnoloģiskiem risinājumiem finanšu sfērā, kas fokusēti uz starptautiskiem maksājumiem.

„Ir jāatceras, ka mūsdienu vide ļoti strauji mainās, tehnoloģijas attīstās, līdz ar to produkti un risinājumi, kas ir svarīgi šodien, var kļūt pavisam nesvarīgi un pašsaprotami rītdien,” akcentēja vieslektors, mudinot studentus izmantot visas mūsdienās sniegtās iespējas. Tāpat viņš uzsvēra, ka jaunajiem profesionāļiem ir jāprot skatīties dažādos virzienos un nepārtraukti paplašināt savu redzesloku.

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.