Kanādas vēstniecība Latvijā ielūdz jaunākās filmas ‘’Jāņtārpiņi aizlidojuši’’ pirmizrādi

Piektdiena, 23. novembris, 2018
Kanādas vēstniecība Latvijā ielūdz uz Kanādas režisora Sebastjana Pilota jaunākās filmas ‘’Jāņtārpiņi aizlidojuši’’ pirmizrādi Latvijā, 27.novembrī plkst.18:30 Latgales vēstniecībā ‘’Gors’’ mazajā zālē, Pils ielā 4, Rēzeknē. Lai arī filma ir iznākusi tikai 2018.gada septembrī, tā jau ir apbalvota kā labākā mākslas filma prestižajā Toronto filmu festivālā. Šādam pat titulam tas tika nominēta Starptautiskajā Karlovi Vari filmu festivālā Čehijā.

Anotācija: „Jāņtārpi aizlidojuši”/ The Fireflies Are Gone. Rež. Sebastjans Pilots (Sébastien Pilote), Kanāda, drāma/komēdija, 2018, 96 min. Galvenajās lomās: Karelle Tramblē, Pjērs-Luks Brijans, Luks Pikārs un Fransuā Papino.

Tuvojas vasara un vidusskolas beigas. 17 gadus jaunā Leo jūtas iestrēgusi nelielajā Kvebekas pilsētiņā un sapņo par izraušanos. Leo necieš savu patēvu, vietējā radio slavenību, kuru viņa vaino par sava tēva izraidīšanu no pilsētas. Meitene jūtas kā svešiniece savā pasaulē, viņā virmo dumpīgums un dusmas. Taču dzīve mainās, kad viņa satiek Stīvu, par sevi vecāku vīrieti, ar kuru izveidojas īpaša draudzība. Stīvs dzīvo savas mātes mājas pagrabā, māca Leo spēlēt ģitāru un uz dzīvi raugās ar vieglumu. Jaunā meitene ir apburta, viņa Stīvā saskata daudz vairāk kā neveiksminieku, lai arī sākotnēji tā var šķist. Viņu attiecības attīstās, vasara iet uz beigām, un Leo ir jāpieņem lēmums par savu turpmāko dzīvi.

Filma franču valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Ieeja bez maksas.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.