Piesakies un raksti IV pasaules diktātu latviešu valodā!

Otrdiena, 30. oktobris, 2018
Sestdien, 3. novembrī, plkst. 12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus ceturto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Diktāta rakstīšana Rēzeknē notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, 312. auditorijā (Atbrīvošanas alejā 115, centrālā ēka). Diktātu lasīs dziedātājs un dīdžejs Normunds Liepiņš. Lai rakstītu diktātu klātienē Rēzeknē, interesentiem iepriekš jāpiesakās mājaslapā www.raksti.org.

Aptuveni 300 vārdu garā diktāta teksta, ko īpaši šim nolūkam ir radījis dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš (popularitāti guvušā romāna „Skolotāji” autors), atbilstību latviešu valodas normām ir pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu un vispārīgās valodniecības katedras vadītāja Andra Kalnača. Diktāts ar virsrakstu „Malēniešu hronika” ir ironiska mūsdienu teika, kurā autors veiksmīgi apvieno latviešu valodu ar Ezopa valodu.

Lai rakstītu diktātu klātienē vienā no deviņām Latvijas pilsētām – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā vai kādā no trim izglītības iestādēm Rīgā – interesentiem jāpiesakās vietnē www.raksti.org, savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē varēs tajā pašā vietnē bez iepriekšējas reģistrācijas.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas vienlaikus norisināsies visā pasaulē un kurā drīkst piedalīties jebkurš interesents. Turklāt to var rakstīt arī anonīmi, ja persona nevēlas norādīt savu vārdu.

Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.