Ķīnas stāsts izskanēja Rikavā

Otrdiena, 30. oktobris, 2018
26. oktobrī, atsaucoties uz Rikavas Jauno literātu kopas un Ivetas Dimzules aicinājumu, kopā ar RTA Konfūcija klases brīvprātīgo skolotāju no Ķīnas Tiaņcji Huanu devāmies uz Rikavas pagasta bibliotēku, lai pastāstītu par Ķīnu, ķīniešu valodu un kultūru.

Tiaņcji Huana pastāstīja pasākuma apmeklētājiem par to, kas Ķīnu raksturoja senatnē un kāda valsts ir mūsdienās, kā arī iepazīstināja visus klātesošos ar ķīniešu hieroglifiem, kas kādreiz radās no attēliem. Pasākuma dalībniekiem savukārt bija daudz jautājumu par ķīniešu kultūru, ikdienas paradumiem un skolotājas iespaidiem par Latviju. Lielu interesi visi klātesošie izrādīja par iespēju uzzināt, kā ar hieroglifiem var uzrakstīt un kā skan viņu vārdi ķīniešu valodā.

Lai arī skolotāja varētu labāk iepazīt mūsu tradīcijas, viena no pasākuma dalībniecēm – Laura – bija sarūpējusi divas gardas lauku tortes. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem, Rikavas Jauno literātu kopai un I. Dimzulei par uzaicinājumu viesoties Rikavā un sirsnīgo uzņemšanu! RTA Konfūcija klases aktualitātēm aicinām sekot Facebook lapā!

 

 

Margarita Graičonoka,

RTA MIC starptautiskās mūžizglītības un tālmācības

projektu koordinatore

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.