RTA student piedalīsies starptautiskā 24 stundu hakatonā “Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018”

Ceturtdiena, 25. oktobris, 2018
26.oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā sāksies starptautiskais 24 stundu hakatons “Copernicus Hackathon and Climathon Riga 2018”. Pasākumā laikā tiks meklēti risinājumi satelītu datu izmantošanai viedā un klimatam draudzīgā pilsētu pārvaldīšanā (pērn hakatonā radušās idejas pakāpeniski pārtop zaļā uzņēmējdarbībā).

Hakatonā piedalīsies arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti: no Inženieru fakultātes: Jānis Stankevičs, Valdis Tārauds, Aleksandrs Zeltiņš; no Ekonomikas un pārvaldības fakultātes – Mareks Briška, Dzintra Kuševska, Līga Rajecka, Āris Šperga, Guna Rundāne.

“Copernicus Hackathon and Climathon” ir starptautiska iniciatīva, kas vienlaikus notiek visā pasaulē, radot tūkstošiem satelītu datos balstītu ideju un praktisku risinājumu klimata pārmaiņu izraisītām problēmām dažādās pasaules vietās. Rīgā hakatona ietvaros tiks veidotas starpdisciplināras komandas. Tās varēs strādāt ar pašu radītiem izaicinājumiem vai veidot risinājumus kādai problēmai, ko jau ir pieteikusi kāda no šo pilsētu pašvaldībām – Cēsis, Jelgava, Salacgrīva, Liepāja un Valmiera.

24 stundu laikā komandām būs jāizstrādā risinājums funkcionējoša prototipa līmenī. Veiksmīgāko risinājumu autori saņems iespēju attīstīt ideju uzņēmējdarbības atbalsta programmās “Copernicus Accelerator” un “Climate-KIC Greenhouse”, kā arī citas balvas par kopējo summu 3500 eiro.

Hakatona dalībnieki varēs piedalīties lekcijās par pilsētu attīstību, pārvaldību un riska faktoriem jaunu produktu un pakalpojumu radīšanā. Pasākuma īpašais viesis būs Eiropas Komisijas pārstāvis Thibaud Delourme.

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.