RTA dizaina studiju programmu studenti gūst nominācijas konkursā „LDS balva dizainā 2018”

Otrdiena, 9. oktobris, 2018
5. oktobrī Ķīpsalas izstāžu centrā notika Latvijas Dizaineru savienības (LDS) organizētā konkursa par gada labāko dizaina projektu interjera, lietu, vides un saziņas dizaina kategorijā profesionāļu un topošo profesionāļu (profesionālo skolu un augstskolu grupā) apbalvošanas pasākums. Arī šogad Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) dizaina studiju programmu studentu veikums tika augstu novērtēts.

Kā novitāte augstskolu konkursā, blakus ierastajām jomām, ir parādījusies jauna – dizaina pētniecības kategorija.

Pirmā vieta un GADA BALVA Augstskolu konkursā Interjera dizaina kategorijā tika piešķirta RTA maģistra programmas „Dizains” absolventei Natālijai Brokānei par projektu „Industriālās arhitektūras mantojums mūsdienu kultūrvidē” (darba vadītāja Aina Strode).

Atzinība un 3. vieta Interjera dizaina kategorijā tika piešķirta bakalaura programmas „Interjera dizains” absolventei Maijai Gobai par projektu „Abgunstes muižas Kultūras un pasākumu klēts rekonstrukcijas interjera projekts” (darba vadītāja Aina Strode). Turklāt Maijas Gobas izstrādātais gaismas ķermenis „Luna Plena ABG” guva augsto 2. vietu un atzinību kategorijā „Lietu dizains”, kā arī Latvijas Republikas Patentu valdes specbalvu.

Arī kategorijā „Dizaina pētniecība” RTA guva divas godalgotās vietas. Atzinības rakstus saņēma Silvija Mežinska par maģistra darba pētījumu „Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu ikdienas formas tērpa dizaina risinājums” (darba vadītāja Aina Strode) un Ilze Fetjko par maģistra darba pētījumu „Lāzertehnoloģijas japāņu konstruktīvisma stila apģērbu dizaina risinājumā” (darba vadītāja Silvija Mežinska).

Ikgadējie LDS dizaina balvas konkursa rezultāti parāda RTA dizaina studiju programmu konkurētspēju, kā arī dizaina studiju programmu absolventu profesionalitāti, kas veidojas studiju procesā studentu un docētāju sadarbībā.

Liels paldies visiem docētājiem, kuri iesaistīti dizaina projektu izstrādes vadīšanā un konsultēšanā, un īpašs paldies lektorei Diānai Apelei, kura katru gadu uzņemas atbildību par studentu darbu iesniegšanu konkursam, kā arī RTA izstādes stenda organizēšanu. Paldies bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” 4. kursa studentiem par izstādes iekārtošanu Ķīpsalas hallē!

Aina Strode,

studiju virziena „Mākslas” vadītāja

 

Ērika Zlatkus fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.