Pētniecības pieteikuma "Zilā māla resursu apzināšana Latgales ezeros un to izmantošanas iespēju pamatojums (1.1.1.2/VIAA/1/16/131)" īstenošanas aktivitātes

Piektdiena, 28. septembris, 2018
Īstenojot pētniecības pieteikumu "Zilā māla resursu apzināšana Latgales ezeros un to izmantošanas iespēju pamatojums (1.1.1.2/VIAA/1/16/131)", ir notikusi mobilitāte uz Jade University of Applied Sciences, Wilhelmshaven, Vācija, kuras laikā tika veiktas ezeru mālu paraugu ķīmiskā sastāva analīzes un elektrisko īpašību noteikšana.

Noslēgts līgums ar Rīgas Tehniskās universitātes Silikātu materiālu institūtu  par  mālu paraugu  rentgenfāžu difrakcijas analīzi, īpatnējās virsmas noteikšanu ar slāpekļa adsorbcijas-desorbcijas metodi un daļiņu izmēru un to sadalījuma noteikšanu ar gaismas dinamiskās izkliedes metodi. Noslēgts līgums ar SIA „AND Resources” un veikta elementu   Ca, Na, K, Mg, Fe, Mn, Co, Cr, Si, Se, Cu, Ni, Zn, Cd, Pb, Hg, Al, N, P, Mo, Ag, As, Sb, Tl, Ba, Sr, Ti, Li kvantitātes analīze ezera māla paraugiem.

Izstādē  “Latgales uzņēmējs 2018” kopā ar sadarbības partneri LatCosmetics tika prezentēti zilie māli un to pielietojuma iespējas.

Pieredzes gūšanai tika apmeklēta nozīmīgākā medicīnas izstāde Baltijā “Medbaltica 2018”, kas  vienkopus pulcē dažādu veselības nozaru speciālistus, profesionālās biedrības un medicīnas produkcijas, diagnostikas iekārtu ražotājus no Latvijas un ārvalstīm.

Eiropas Zinātnieku naktī 2018 interesentiem tika prezentēta pētījuma gaita, sasniegumi un stāstīts par iegūto pieredzi. Klātesošie arī varēja paši izbaudīt zilo mālu skaistuma procedūras un līdzņemšanai pagatavot zilo mālu un ēterisko eļļu masku rokām vai sejai.

 

Pētniecības pieteikuma īstenošanā iesaistītā pēcdoktorante, RTA Pēcdoktorantūras vadošā pētniece Dr. biol. Rasma TretjakovaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.