Studenti aicināti piedalīties Latvijas 29.Universiādē

Piektdiena, 14. septembris, 2018

Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), sporta veidu federācijām un Latvijas augstskolām, šogad organizēs Latvijas 29.Universiādi. Jau 29 sezonas studenti no visām Latvijas augstskolām nāks kopā, lai pārbaudītu savus spēkus dažādos sporta veidos.

Visa 2018./2019. studiju gada laikā Latvijas augstskolu studentiem būs iespēja startēt un pārstāvēt savu augstskolu vairāk kā 26 dažādos sporta veidos. Studenti sacentīsies kā par individuālajām uzvarām,  tā arī par Latvijas 29.Universiādes stiprākās augstskolas titulu un kopvērtējuma kausu. Iepriekšējā studiju gada uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē bija Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studenti.

Latvijas 29.Universiādes ietvaros LASS sadarbībā ar sporta veidu federācijām un Latvijas augstskolām rīkos 15 Universiādes sacensības: pludmales volejbolā, regbijā, florbolā, peldēšanā, spiešanā guļus, galda tenisā, slēpošanā, badmintonā, svarbumbu celšanā, spēka trīscīņā, telpu futbolā, futbolā 7:7, basketbolā,  volejbolā, vieglatlētikā.

Savukārt Latvijas studentu čempionāti tiks organizēti 11 sporta veidos - šahā, taekvondo, svarcelšanā, boksā, džudo, kikboksā, brīvajā cīņā, zolē, orientēšanās sportā, frisbijā un estētiskajā vingrošanā.

Atsevišķiem sporta veidiem Latvijas Universiādes sacensības ir arī kā atlases un sagatavošanās sacensības dažādām starptautiskām studentu sporta sacensībām - Studentu pasaules čempionātiem, Studentu Eiropas čempionātiem, Pasaules Universiādēm, EUSA spēlēm, SELL Studentu sporta spēlēm utt.

“Tici sev un kopā ar saviem komandas biedriem izmanto iespēju pilnveidot savas spējas un iegūt sporta draugus kā Latvijā, tā arī plašā starptautiskā sporta vidē!” uzsver LASS prezidente Agita Ābele.

Sīkāka informācija, sacensību nolikumi un sacensību kalendārs pieejams šeit: www.studentusports.lv

Aicinām klātienē atbalstīt Latvijas sportiskāko augstskolu studentus visas sezonas garumā!

ES STUDĒJU! ES SPORTOJU! ES UZVARU!

 

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece-Bullīte, 
studentusports@lspa.lv

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti pieteikties dalībai sacensībās var pa e-pastu:
aivars.kaupuzs@rta.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.