Rēzeknes Augstskolā notika iesvētības viduslaiku noskaņās

Pirmdiena, 19. oktobris, 2015
14. oktobrī Rēzeknes Augstskolā (RA) norisinājās iesvētības, kas šogad tika rīkotas viduslaiku noskaņās – Šķīstītava „Jauns sākums”. Iesvētībās piedalījās RA 1.kursu studenti un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) 10. klases skolēni. Jauniešiem tika dota iespēja pabūt viduslaikos, kur tika pārbaudīta viņu izturība un cīņasspars.

Iesākumā visi atnākušie drosminieki sapulcējās „Karaļa galmā” RA aktu zālē. Tika izspēlēta epizode starp karali un karalieni, kā rezultātā karalis zaudēja dzīvību, un karaliene dusmu uzplūdā aizsūtīja „jauniņos” uz Elles valstību. Galma Āksts un Robins ņēma savā paspārnē studentus un skolēnus, lai sagatavotu viņus gaidāmajiem pārbaudījumiem un palīdzētu izkļūt no elles. Jaunieši tika sadalīti divās komandās ar savdabīgiem nosaukumiem – „Riebīgie pie Robina” un „Arābi pie Āksta”. Kad visi bija iesildījušies, bija jādodas cauri grūtajiem pārbaudījumiem, kurus jaunieši godam izturēja un, nonākuši pie Rēzeknes Augstskolas ēkas, deva „jaunpienācēju” zvērestu, uz kura bija jāatstāj savi pirkstu nospiedumi, mērcēti „asinīs” jeb sarkanā krāsā.

Savos iespaidos par iesvētībām dalījās RA 1.kursa studenti, ATV 10.klases skolēni un pasākuma organizatori.

RA 1.kursa studente Santa: „Iesvētības patika. Varēja pasmieties, bija jautri. Pārbaudījumi bija samērā maigi. Biju domājusi, ka būs trakāk, bet par laimi – nē! Vadītāji ir malači, godam novadīja iesvētības, bija centušies gan ar tērpiem, gan runu. Citam sanāca labāk iejusties viduslaiku tēlos, citam – mazliet sliktāk. Nepatika pirmais pārbaudījums, kur vajadzēja rāpot vai ripināties pa āboliem. Salīdzinot ar vidusskolas iesvētībām, varētu likt vienādības zīmi, jo arī vidusskolā mūs pažēloja un nekas pārāk traks nebija. Paklausoties, kādas iesvētības ir bijušas citiem kursabiedriem, varu ar smaidu uz lūpām teikt, ka man paveicās gan vidusskolā, gan arī, iegūstot pilnvērtīga studenta statusu. Par laimi, bija apģērbtas vecās drēbes, jo tās pēc pirmā pārbaudījuma nu nav lietojamas, pat neskatoties uz to, ka biju lietusmētelī.”

Klinta, RA 1.kursa studente: „Iesvētības bija tādas, kādas arī iedomājos. Vidusskolas iesvētības daudz neatšķīrās no šīm, tās pat bija trakākas. Labākais pārbaudījums bija līšana pa āboliem un pa zemi, lai arī kas tur būtu bijis izkaisīts.”

Santa, 10.klases skolniece: „Būs, ko atcerēties vēlāk! Forši bija tas, ka viss bija izdomāts ar sižetu un domu par viduslaikiem. Man patika visi pārbaudījumi, jo bija jautri un ļoti smieklīgi. Varbūt nedaudz sarežģītāks bija uzdevums, kur bija jātur ola ar zoda palīdzību un bija jāuzmanās, lai tā nesaplīst.”

Jānis, 10.klases skolēns: „Bija jautri. Labi, ka iesvētības nebija sarīkotas tik briesmīgas, kā varēja gaidīt. Nepatika pārbaudījums, kur bija līšana pa dubļiem, savukārt smieklīgākais uzdevums bija līst pa sviestu.”

Stāsta RA Studējošo padomes vadītājs Kaspars Vanags, kurš bija viens no iesvētību organizatoriem: „Sanācām kopā savā radošajā grupā, atmetām idejas, kuras bija no iepriekšējā gada. Uz ideju par viduslaikiem provocēja tas, ka zemapziņā mūs ietekmēja bruņinieks Rozes svētkos, tāpēc sliecāmies uz šo pusi. Šķīstītavas tēma tāpēc, ka 1.kurss jau ir jāšķīsta, lai viņi būtu pilntiesīgi 1.kursa studenti un augstskolas pārstāvji, šajā gadījumā – arī ATV pārstāvji. Viņiem jāšķīstās no visiem grēkiem, ko izdarījuši skolas gados, tā arī radās šī ideja. Iesvētības izdevās diezgan labi. Pagājušajā gadā lija lietus, šogad paveicās, jo laiks bija labāks nekā gaidījām.”

Lai ATV skolēniem un RA 1.kursa studentiem radošs un panākumiem bagāts šis mācību/studiju gads!

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.