Radoši un muzikāli aizvadīti RTA Rozes svētki

Otrdiena, 4. septembris, 2018
Arī šogad Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) jaunais studiju gads iesākās ar Rozes svētkiem, kuru laikā no 1.kursu studentu vidus tika izvēlēti divi atraktīvi jaunieši – Rozes un Bruņinieka titulu ieguvēji. Šogad par Rozi kļuva Daina Kudravska, bet par Bruņinieku – Sandis Proms.

3.septembris RTA tika aizvadīts radošā gaisotnē – saulaino dienu pieskandināja jauniešu pozitīvisms, radošā dzirksts un skanīgas melodijas, kas apliecināja to, ka RTA studijas ir uzsākuši talantīgi un mērķtiecīgi jaunieši.

Pasākumu vadīja 2017. gada Rozes un Bruņinieka titulu ieguvēji Elvita Kotāne un Edgars Jermacāns, kuri aicināja drosmīgākos 1.kursu studentus, kuri iepriekš bija pieteikušies dalībai konkursā, sniegt savus sagatavotos priekšnesumus un iepazīstināja ar viņiem skatītājus.

Lai noteiktu, kurš saņems godpilnos titulus, pie darba ķērās žūrija, kuras sastāvā šogad bija: Latgales reģionālās televīzijas žurnāliste un raidījuma „Sūpluok Latgolai” veidotāja Ausma Sprukte, kuras veidotās ziņas var redzēt arī LTV1 kanālā, Rēzeknes teātra „Joriks” latviešu teātra trupas aktieris Kārlis Tols, kurš darbojas arī Ģertrūdes ielas teātrī un Dirty Deal teatro, un RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes „Tiesību zinātņu” virziena vieslektors Aldis Kaļva.

Konkursā piedalījās seši jaunieši: Anete Žaklīna Buša (absolvēta Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola) demonstrēja savas vokālās dotības, izpildot Eimijas Vainhausas dziesmu „Valerie”, Vilma Kolneja (Dricānu vidusskola) atklāja fotogrāfes talantu un ļāva ielūkoties savos radītajos fotomirkļos, Daina Kudravska (Kaunatas vidusskola) spēlēja ģitāru un dziedāja dziesmu „Vīna vosora”, Sandis Proms (Špoģu vidusskola) pārliecināja visus par savām ģitārspēles un improvizācijas prasmēm, bet Justīne Brūniņa un Edijs Stučka (abi absolvējuši Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolu) iepriecināja klātesošos ar jestru tautu deju.

Žūrija Rozes titulu piešķīra Dainai Kudravskai, bet Bruņinieka titulu – Sandim Promam, kurš saņēma arī Skatītāju simpātiju balvu. Savukārt Vilma Kolneja ieguva žūrijas Simpātiju balvu.

Rozes titula ieguvēja Daina Kudravska RTA studē Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studiju programmā „Ekonomika”, specializācija: „Finanšu un grāmatvedības vadība”. „Dzirdot atsauksmes no citiem studentiem, sapratu, ka RTA ir labas studiju iespējas, atsaucīgi lektori, patīkama atmosfēra un vieta, kur sevi pilnveidot. Mani piesaistīja arī iespēja piedalīties Erasmus+ apmaiņas programmā,” stāsta jauniete, atklājot, ka pieteicās dalībai Rozes svētku konkursā, jo viņu iedvesmoja un pamudināja māsa Laura Kudravska, kura pirms četriem gadiem kļuva par RTA Rozi.

Arī Bruņinieka titula ieguvējs Sandis Proms ir Ekonomikas un pārvaldības fakultātes students, viņa izvēlētā studiju programma ir „Uzņēmējdarbība”, specializācija „Mārketinga sektora vadītājs”. „Man ļoti patīk Latgale, un ir ļoti liela vēlme palikt šeit. RTA piedāvā apgūt tās specialitātes, kuras mani interesē,” par savu izvēli studēt RTA saka Sandis, turklāt jaunietis RTA jau bija iepazinis Ēnu dienā, kuras laika ēnoja Studējošo padomes vadītāju Kasparu Ločmeli.

Abi jaunieši ir ļoti daudzpusīgi. Dainai patīk aktīva atpūta, un viņas hobijs ir ceļošana pa dažādām Latvijas pilsētām un citām valstīm. Jau no bērnības jauniete mīl mūziku, tāpēc dzied un spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Daina spēlē arī meiteņu grupā „Trešīs Ņutona lykums”. Sandim patīk vadīt pasākumus, tāpat viņš labprāt makšķerē, sporto, muzicē un dejo tautu dejas. Bruņinieks spēlē grupā „Mažors”, kurā apvienojušies aktīvi Višķu pagasta jaunieši.

RTA studentiem Daina novēl laicīgi pamosties un ierasties rīta lekcijās, veiksmīgi nokārtot pirmo sesiju un pilnībā izbaudīt studentu dzīvi, bet Sandis novēl nekad nepadoties un sasniegt izvirzītos mērķus.

Par lieliskām Rozes svētku balvām gādāja RTA, Rēzeknes teātris „Joriks”, kinoteātris „Silverscreen Rēzekne” un žurnāls „A12”. Paldies par sniegto atbalstu! Lai studentiem radošs un izdevies jaunais studiju gads!

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.