3.septembrī - starptautiskās izstādes „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” atklāšana

Otrdiena, 28. augusts, 2018
3. septembrī plkst. 14.30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē, notiks starptautiskās izstādes „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” (The art of Zhen Shan Ren) atklāšana. Izstāde stāsta par labo un ļauno, par cilvēka iekšējās garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju, kas joprojām risinās Ķīnā. Izstāde būs apskatāma līdz 6. oktobrim.

Kopš 2004. gada jūlija starptautiskā izstāde “Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” ir tikusi eksponēta vairāk kā 1000 reizes un apceļojusi vairāk kā 50 valstis visā pasaulē. Šoreiz, pēc ilgāka pārtraukuma Latvijā, izstāde būs apskatāma Latgales sirdī - Rēzeknē.

Katra mākslas darba būtība nes sevī īstenību, labestību un pacietību – universālas īpašības, kas veido cilvēces morāles pamatu. Mākslinieki smeļas iedvesmu no šiem principiem, vēloties atgriezties pie tradicionālās mākslas formas un radīt vairāk nekā tikai skaistu mākslu. Mākslas darbu kolekcijas mākslinieciskās idejas autors un iedvesmotājs ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu ķīniešu skulptoriem – profesors Dţan Kuņluņs. Neskatoties uz lielo ieguldījumu savas tautas mākslas attīstībā, mākslinieks ticis vajāts un ir pieredzējis Ķīnas komunistiskā reţīma brutālo vardarbības kampaņu, kas Ķīnā tika vērsta pret senu tradicionālo ķīniešu meditācijas un sevis pilnveidošanas praksi Faluņgun, kas pazīstama arī kā Faluņ Dafa. Profesors Dţan Kuņluņs saka: „Mūsu māksla rodas no tīras sirds, un mūsu darbs atspoguļo mūsu pašu pieredzēto. Māksla spēj ievērojami ietekmēt cilvēku domu gaitu, un tai ir tieša saikne ar cilvēka morāli un to, kā tās abas mijiedarbojas.”

Mākslinieki veidojuši šo izstādes darbu kolekciju reālisma stila eļļas gleznās un tradicionālās ķīniešu tēlotājmākslas tehnikās, uzsverot gleznās atainoto siţetu vienkāršību un skaidrību. Savos mākslinieciskajos centienos viņi tiecas uz augstāku gudrību un patiesību, cildina dievišķo un skar jautājumu par mijiedarbību starp labo un ļauno. Izstādē būs apskatāmi mākslas darbi, kuru autori ir mākslinieki – profesors Dţan Kuņluņs, Čeņ Sjaopina, Ketlīna Gilisa (Kanāda), profesors Dun Sjicjans, Van Veisjina, Čeņ Dţenpina, Eimija Li (ASV), Li Juaņs (Japāna) un Dţou Dzjišiou, Gu Ţuidţeņa, Sjui Juipei (Taivāna), Šī Tinjiņa, Cjin Sjiņa, Li Beņs, Van Dzjina (Ķīna).

Izstādes organizatori: Baltijas Faluņgun un Faluņ Dafa asociācija un biedrība „Apskaidrotā māksla”.

Video par izstādi ar latviešu subtitriem: http://vimeo.com/107611054

Informācija par izstādi:

Lauris Fišers

tālr.: +371 29422401; e-pasts: l.f@apollo.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.