Var pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apmācībām karjeras konsultēšanā

Ceturtdiena, 9. Augusts
Tuvojas 1.septembris, jaunais mācību gads, un vecāko klašu jauniešiem jāsāk meklēt atbildi uz jautājumu „Kur mācīties pēc vidusskolas pabeigšanas?”. Atbildi uz šādu jautājumu atrast nav viegli ne skolēniem, ne arī viņu vecākiem. Viegli runāt cilvēkiem no malas, bet, vai sekojot šiem padomiem, būs sasniegts tas, ko jaunietis patiešām vēlas? Un kā būs ar darbu, karjeras attīstību?

Palīdzību šī visnotaļ nozīmīgā jautājuma atbilžu meklēšanā varētu sniegt Baltijas lielāko augstskolu profesionāļu izstrādātā jaunā starpdisciplinārā metode, ko paredzēts ieviest ar karjeras konsultantu palīdzību. Starpdisciplināra pieeja balstīta uz dizainu, tehnoloģijām un ekonomiku. 

Metodes atšķirība slēpjas tanī, ka jaunietis savu profesijas virzienu izvēlas, sekojot estētiski skaistām bildītēm, kurās atspoguļoti noteiktu nozaru jaunākie produkti vai vide, kurā tie tiek izgatavoti. Jaunietim tiek dota iespēja arī bildes atrast pašiem, meklējot līdzības vai sekojot lietām, kas viņu saista. Tā ir pirmā fāze, kas saucas ierosināšana un rada interesi. Nākamajā – otrajā fāzē – būvējas izpratne, jo katrai bildei, ko piedāvā pedagogs, ir sasaiste ar tehnoloģiju aprakstiem. Speciālisti ir izstrādājuši tehnoloģiju kartes, kurās ir aprakstīti galvenie tehnoloģiskie procesi, iekārtas un izejmateriāli tā, lai saprotams būtu ikvienam lietotājam. Trešā – noslēdzošā fāze – ir refleksija, kad jaunietis, izmantojot pieejamos izejas datus, izvērtē, kā darbojas ekonomika šajā konkrētajā sfērā, kāda ir atalgojuma komponente un vai tā šķiet viņam arī pievilcīga, varbūt kā algotam profesionālim, bet varbūt nākotnē pašam kā uzņēmējam. 

Šī metodika tiks aprobēta Latgales vidusskolās, tādēļ no 20. līdz 21. augustam ir plānotas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides apmācības karjeras konsultēšanā. Apmācības ir bezmaksas, jo tās finansē Erasmus+ programma. Tās apguvēji saņems sertifikātu. 

Pieteikties programmai var, rakstot elektroniski Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) projektu koordinatoram Mārim Igavenam maris.igavens@rta.lv Uzzināt vairāk par projektu var: https://www.facebook.com/careerBaltics/

 

Māris Igavens, RTA projektu koordinatorsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv