Jaunieši atvēra durvis savas pilsētas augstskolā

Otrdiena, 13. oktobris, 2015
Šonedēļ visā Latvijā notiek Karjeras nedēļas pasākumi. 12. oktobrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Sabiedrisko attiecību nodaļa aicināja interesentus uz aktivitāti „Atver durvis savas pilsētas augstskolā”. Augstskolu šajā dienā apmeklēja vairāk nekā 50 jaunieši no dažādām vidusskolām.

Lai arī RA regulāri tiek rīkoti pasākumi, daži vidusskolēni atzina, ka viņiem tas ir pirmais šīs izglītības iestādes apmeklējums. Jauniešus no Rēzeknes tehnikuma un Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas visvairāk interesēja Inženieru fakultāte, apgūstamās studiju programmas, laboratoriju aprīkojums. Savukārt Rēzeknes 5. vidusskolas 10. klases skolēni norādīja, ka allaž apmeklējot Rēzeknes Augstskolu dažādos pasākumos – Zinātnieku naktī, Ēnu dienā, Informācijas dienā. Rēzeknes valsts 1. ģimnāzijas un Rēzeknes 6. vidusskolas skolēni aktīvi piedalījās konkursā, atbildot uz jautājumiem par Rēzeknes Augstskolu un saņemot piemiņas balvas.

Skolēni interesējās par uzņemšanas nosacījumiem un valsts finansētajām budžeta vietām, prakses vietām, ārpusstudiju aktivitātēm Rēzeknes Augstskolā. Ar lielu interesi apmeklētāji klausījās Ķīmijas laboratorijas vadītājas Ineses Bernānes stāstījumu par iespējām, kādas paveras pētījumiem, izmantojot mūsdienīgo aprīkojumu.

Karjeras nedēļas ietvaros augstskolā šonedēļ viesosies arī Ludzas novada skolu direktori, kā arī Ogres vidusskolas 12. klases audzēkņi. Savukārt Rēzeknes Augstskolas pārstāvji 16. oktobrī apmeklēs E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju.

Uzziņai:

Rēzeknes Augstskola šobrīd ir septītā lielākā valsts dibinātā augstskola, kurā studē 1807 studenti 40 pilna un nepilna laika studiju programmās. Rēzeknes Augstskolā darbojas Reģionālistikas zinātniskais institūts, Madonas filiāle un trīs fakultātes: Ekonomikas un pārvaldības, Inženieru, Izglītības, valodu un dizaina. Studijas tiek nodrošinātas visos līmeņos – pamatstudijas, maģistra un doktora. Visās pilna laika RA studiju programmās ir valsts finansētas budžeta vietas. Rēzeknes Augstskolas diplomu pielikumiem ir piešķirta Eiropas Komisijas atzinības zīme.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.