„Inženieru dienas 2018” sākās ar robotikas čempionātu

Svētdiena, 20. maijs, 2018
Tradicionālās Inženieru dienas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) šogad norisinājās jau 22. reizi. Cenšoties saglabāt tradīcijas un sekojot līdzi aktuālajam, RTA Inženieru fakultātes studējošie un docētāji gandrīz pusgadu strādāja pie fakultātes galvenā pasākuma – Inženieru dienām.

Šogad Inženieru dienās piedalījās viesi no Pleskavas Universitātes – 16 studējošie divu docētāju vadībā, kā arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni. „Inženieru dienas 2018” jaunums bija „Latvijas robotikas čempionāts RTA 2018”, kas tika organizēts sadarbībā ar Rēzeknes novada domi. RTA docētājs Dainis Kļaviņš norāda, ka ideja par robotikas čempionāta rīkošanu RTA radās jau pirms diviem gadiem, kad RTA maģistrants Kārlis Pīgožnis ierosināja rīkot dronu sacensības.

Vienojoties ar Latvijas robotikas čempionāta organizatoriem, piesaistot atbalstītājus un brīvprātīgos, čempionāts veiksmīgi noritēja 22.aprīlī Maltas daudzfunkcionālajā zālē. Kā norādīja sacensību dalībnieki un apmeklētāji, pasākums bija organizēts augstā līmenī, sacensības noritēja raiti visas dienas garumā 13 disciplīnās. Dalībnieku skaits bija ap 300 no visas Latvijas un Lietuvas. Robotikas čempionāta mājaslapā var noskatīties sacensību ierakstu (http://latvianroboticchampionship.lv/latvianroboticchampionship/)

Ne mazāk sparīgi noritēja arī kuģīšu sacensības, kurās piedalījās gandrīz 30 peldošās konstrukcijas. Vēsajā, bet saulainajā sacensību dienā kuģīšu dalībniekus atbalstīja arī kuplais interesentu pulciņš. Priecē tas, ka lielākā daļa dalībnieku bija Rēzeknes un Rēzeknes novada skolēni.

     25.aprīlī divās paralēlajās sekcijās savus zinātniskos pētījumus prezentēja 22. Starptautiskās studentu zinātniski praktiskās konferences „Cilvēks. Vide. Tehnoloģija.” dalībnieki. Kopējais dalībnieku skaits bija ap 60, pārstāvot RTA, Latvijas Jūras akadēmiju, Daugavpils Universitāti, Pleskavas Universitāti. Studējošie pēta dažādus tehnoloģiskos procesus, risina klimata izmaiņu mazināšanas iespējas, meklē atkritumu apsaimniekošanas uzlabošanas risinājumus, piedāvā informācijas tehnoloģijas un mākslīgā intelekta pielietošanu dažādās mūsu dzīves jomās u.c.

Pasākumā „Starpaugstskolu Erudīts” sacentās vairāk nekā desmit komandas. Nedēļas izskaņā notika Inženieru fakultātes absolventu salidojums, Lielā talka un noslēguma pasākums tehniskās jaunrades nodarbībām Rēzeknes novada skolēniem.

Liels paldies studējošajiem, docētājiem, RTA darbiniekiem, brīvprātīgajiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem par ieguldījumu „Inženieru dienu 2018” veiksmīgajā norisē!

 

Ērika Teirumnieka, Inženieru fakultātes dekāne

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.