RA studentam Pāvelam Cacivkinam – „Exigen Services Latvia” stipendija

Otrdiena, 13. oktobris, 2015
Kā jau katru gadu, arī šogad „Exigen Services Latvia” septiņiem izcilākajiem Latvijas augstskolu informācijas tehnoloģiju (IT) jomas studentiem piešķīra stipendijas par kopējo summu EUR 10 500.

Viens no stipendijas ieguvējiem ir arī Rēzeknes Augstskolas (RA) profesionālās bakalaura studiju programmas „Programmēšanas inženieris” 3. kursa students Pāvels Cacivkins. Viņš stāsta, kādēļ izvēlējies saistīt savu dzīvi tieši ar IT jomu: „Man patīk matemātika, ir interesanti pētīt dažādus algoritmus, datu struktūras. Tāpēc šajā kontekstā programmēšana ir mans hobijs. Savulaik biju sācis programmēt MS Excel VBA vidē, kad rakstīju vidusskolā savas lietotāja definētās funkcijas. Jau tad bija skaidrs, ka elektroniskajām ierīcēm, to programmnodrošinājumam un internetam būs svarīga loma mūsu ikdienas dzīvē. Tagad man par to nav šaubu.”

Par iespēju kandidēt uz stipendiju jaunietis uzzinājis no programmas direktora, profesora Pētera Grabusta. Plašāka informācija bija pieejama RA tīmekļa vietnē. „Vēlos izteikt lielu pateicību RA, AS „Exigen Services Latvia” un RTU Attīstības fondam par iespēju piedalīties stipendiju konkursā,” saka jaunietis.

Kā plānots rīkoties ar stipendijā iegūto naudu? Pāvels atbild: „Uzskatu, ka pilna laika klātienes studijas augstskolā ir nopietns darbs, kuram, lai gūtu ievērojamus panākumus, nepieciešams veltīt lielu daļu sava laika. Tāpēc AS „Exigen Services Latvia” stipendiju kopsummā ar RA budžeta stipendiju es uztveru kā iespēju ne tikai patstāvīgi iztikt, bet arī pilnveidoties un segt savas ražošanas izmaksas, kas ir mācību materiāli, aplikāciju licences utml.”

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.