RTA notika pirmais korporācijas Google atbalstītais pasākums

Pirmdiena, 30. aprīlis, 2018
24. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika pirmais „Google Develope Group Rēzekne” („GDG Rezekne”) tikšanās pasākums („Google Develope Group Rēzekne” tiešā tulkojumā nozīmē Google izstrādātāju grupa Rēzekne).

 Pasākums pulcēja aptuveni 40 cilvēkus, no kuriem lielākā daļa bija Rēzeknes pilsētas skolu skolēni, kuri interesējas par modernajām tehnoloģijām un IT, kā arī par iespējām iegūt darbu šajās jomās.

Pasākumā uzstājās IT eksperti, RTA pasniedzēji un industrijas profesionāļi. Profesors Dr.Artis Teilāns pastāstīja skolēniem par to, kā top IT projekts. Dr. Sergejs Kodors prezentēja savu izstrādāto sistēmu, kas no augstuma atpazīst uz zemes virsmas esošos objektus („Mašīnredze”). „GDG Rezekne” organizētājs Vjačeslavs Dubovskis izstāstīja, kāpēc ir nepieciešams mācīties un strādāt IT jomā. RTA studentes un strādājošie speciālisti Renāte Bauska („GDG Rezekne” Women Techmakers programmas līdere) un Anda Abuže dalījās ar savu pieredzi IT jomā un pastāstīja, kā kļūt par sievieti programmētāju.

Kā informēja „GDG Rezekne” organizētājs Vjačeslavs Dubovskis, šīs platformas mērķis ir apvienot IT speciālistus un cilvēkus, kuri interesējas par modernajām tehnoloģijām. Tuvākajā laikā tiks organizēti vēl daži pasākumi par konkrētām praktiskām tēmām, piemēram, 11. maijā plānotais pasākums būs veltīts konferencei „Google I/O 2018”, kas notiks šajās dienās ASV un kuras laikā tiks prezentēti Google sasniegumi dažādās IT jomās un tiks sniegti praktiski padomi, kā atvieglot cilvēka dzīvi, izmantojot bezmaksas Google rīkus.

Plašāka informācija pieejama „GDG Rezekne” Facebook lapā: https://facebook.com/GDGRezekne

„GDG Rezekne” komanda pateicas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas administrācijai un Rēzeknes pilsētas izglītības pārvaldei par sniegto atbalstu.

 

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.