Erasmus nacionālajā vakarā iepazīstina ar Latviju

Pirmdiena, 12. oktobris, 2015
7. oktobrī Rēzeknes Augstskolas (RA) dienesta viesnīcā tika uzsākts Erasmus+ studentu nacionālo vakaru maratons, kuros atbraukušie studenti iepazīstinās cits citu ar savu valstu kultūru, mūziku, dažādām atrakcijām un, protams, ar ēdieniem.

Nacionālo vakaru maratons tika uzsākts, iepazīstinot atbraucējus ar Latviju, tās vēsturi, tradīcijām un interesantākajiem faktiem. Prezentācijā tika ietverta arī neliela viktorīna par Latviju un mēles mežģi, kuri Erasmus studentiem nesagādāja lielas grūtības. Tāpat visiem bija iespēja klātienē aplūkot mūsu skaistos tautu tērpus, kurus sarūpēja mentoru grupas meitenes. Aktīvi dziedājām dziesmas, dejojām tautiskās dejas un gājām rotaļās.

Nacionālo vakaru neatņemama sastāvdaļa ir ēdieni, un šoreiz galdā tika celtas turpat kopmītņu virtuvē pagatavotās kartupeļu pankūkas, debesmanna un rudzu maize ar speķi un medu, bet māla krūzēs tika pildīta ābolu sula.

Mentori bija parūpējušies arī par galda noformējumu, jo dekorēšanā tika izmantotas dažādas jostas ar latvju rakstiem, ka arī māla trauki un nelieli māla dekori, kas radīja daudz latviskāku atmosfēru ar nedaudz senatnīgu pieskaņu.

Erasmus+ studenti ar lielāko prieku iesaistījās gatavošanas un dekorēšanas procesā, dziedāja dziesmas, dejoja tautu dejas un gāja rotaļās. Jāatzīst, ka ne visi bija spējīgi turēt līdzi mūsu meiteņu enerģiskajiem deju soļiem, bet tiem, kas to spēja, tiem izdevās godam.

Turpmāk nacionālie vakari tiks rīkoti gandrīz katru nedēļu, un šonedēļ stafeti pārņems mūsu kaimiņienes – meitenes no Lietuvas – Rasa un Viktorija.

RA 4.kursa studente Agita PapkovaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu