RTA studentu dalība Starptautiskajā dizaina festivālā

Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. un 14.aprīlī Pleskavas Valsts universitātē tika organizēts Starptautiskais dizaina festivāls ar daudzveidīgu pasākumu kopumu, kurā aktīvi iesaistījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) topošie dizaineri.

Maģistra studiju programmas „Dizains” studentu un docētāju D.Apeles un V.Paura darbi tika pārstāvēti izstādē „Graphics 18”, kuru atklāja Pleskavas Valsts universitātes Studentu iniciatīvu centrā.

Bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” studentes D.Gricika un V.Žaluka, studentu konferences ietvaros, prezentēja savus bakalaura darbu pētījumus.

Īpašu guvumu profesionālo prasmju un dizaina domāšanas izmantošanā studenti guva piedaloties projekta seminārā – meistardarbnīcā „Starptautisko Hanzas dienu 2019 informācijas zīme un ekspozīcijas modulis”. Meistardarbnīcas metodiskā norise rosināja katra dalībnieka pašizpausmi darbojoties grupā, kas sastāvēja no dažādu mācību iestāžu pārstāvjiem.

No profesionāļu puses augstu tika novērtēti Starptautiskā plakātu konkursa „Ceļš pie sevis” darbi, kuru izstāde tika atklāta izstāžu zālē „Cehs” un dizaina festivāla ietvaros notika arī uzvarētāju godināšana. RTA studentes ieguva šādas balvas – 1.vieta J.Kļačica, 2.vieta – E.Kājiņa un Z.Protizāne, atzinības raksts – K.Mežale. Žūrijas komisija atzīmēja dalībnieku lielo atsaucību – tika iesniegti 150 plakāti un darbu izpildes augsto profesionālo līmeni.

Pirmā diena tika noslēgta, skatot Pleskavas Valsts universitātes studentu teātra izrādi „Mīlestība”.

Otrajā Dizaina festivāla dienā dalībnieki noklausījās saistošas lekcijas par Vitebskas avangardistu dizaina skolu, tās interpretāciju  studentu grafiskajos darbos (doc. N.Tarabuko, Vitebskas Valsts tehnoloģiju universitāte), par vides dizainu, kas veido jaunus kultūras tēlus (N.Barinova, Maskavas biroja “Narodnij arhitektor” arhitekte).

Iepazīt Pleskavas vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām palīdzēja lekcija-ekskursija “Pleskava – Svētās trīsvienības mājoklis”.

Noslēgumā notika modes skate, kurā RTA maģistra studiju programmas studentes I.Fetjko un Z.Kačkāne iepazīstināja ar savām izstrādātajām modes kolekcijām.

Paldies Pleskavas Valsts universitātes kolēģiem par sirsnīgo uzņemšanu un daudzveidīgajiem pasākumiem, RTA asoc. prof. V.Pauram par regulāru RTA un PVU sadarbības organizēšanu un studentiem par aktīvu piedalīšanos.  

 

Studiju virziena “Mākslas” vad. Aina StrodeRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.