RTA notiks diskusija, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību

Trešdiena, 11. aprīlis, 2018

Š. g. 23. aprīlī Rēzeknē ikviens aicināts apmeklēt Latvijas Bankas un "Latvijas Avīzes" rīkotās "Reģionu sarunas par labklājību". Nacionālā banka rīko diskusiju ciklu visos Latvijas reģionos, lai ar iedzīvotājiem, pašvaldību līderiem, uzņēmējiemdiskutētu par to, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību kopumā.

 Rēzeknē paredzēti divi pasākumi – plkst.11.30 diskusija ar studentiem un iedzīvotājiem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.  Plkst.13.30 diskusija ar Rēzeknes un apkārtējo novadu uzņēmējiem, kā arī pašvaldības vadību koncertzāles "Gors" zālē "Zīdaste".

Ikviens interesents aicināts uz tikšanos Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, kur Latvijas Bankas ekonomists Andris Strazds sniegs prezentāciju "Kā mainās pasaule un ko tas nozīmēs Latvijai?" un piedalīsies diskusijā ar vietējās sabiedrības līderiem.

 Latvijas 100 gadu jubileja iezīmē vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

 Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī "Reģionu sarunās par labklājību" visu Latvijas reģionu pilsētās ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem diskutē par to, kā vairot turību Latvijā, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika.

 Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu "Reģionu sarunas par labklājību" iekļaujas plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem.

 Latgales pasākumu programmā paredzētas šādas aktivitātes:

-diskusija ar studentiem un vietējo sabiedrību Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā (23. aprīlī plkst.11.30-13.00; Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115, vēsturiskās ēkas 124. auditorijā);

- diskusija ar Rēzeknes un apkārtējo novadu uzņēmējiem koncertzālē "Gors" (23. aprīlī plkst.13.30-15.30;Rēzeknē, Pils ielā 4, zālē "Zīdaste");

- diskusija ar Preiļu sabiedrību vietējā Kultūras centrā (23. aprīlī plkst.17.00-18.30; Preiļos, Raiņa bulvārī 28).

 Rēzeknes un apkārtējo pašvaldību mediji aicināti piedalīties diskusijā ar studentiem un vietējo sabiedrību Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, kuru vadīs "Latvijas Avīzes" žurnālists Ivars Bušmanis. 

 

 Latvijas Bankas preses dienests

Tālr. 67022594; 67022384

presesdienests@bank.lv

bank.lv | makroekonomika.lv | naudasskola.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.