RTA students Pāvels Cacivkins saņem LU Datorikas fakultātes Čārlza Bebidža balvu

Otrdiena, 3. aprīlis, 2018
22.martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) akadēmiskā maģistra studiju programmas „Lāzertehnoloģijas” 1.kursa students “Pāvels Cacivkins ieguva Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta izsludināto Čārlza Bebidža balvu”, kas tika piešķirta par produktīvu darbu datorzinātnēs un to popularizēšanā.

P.Cacivkins Čārlza Bebidža balvai pieteicās, pateicoties RTA lektora Sergeja Kodora ierosinājumam. Apspriežoties ar RTA rektoru Edmundu Teirumnieku un RTA Inženieru fakultātes dekāni Ēriku Teirumnieku, students nolēma pretendēt uz Čārlza Bebidža balvu . „Ja manas idejas ir svarīgas RTA, tad, iespējams, tās varētu ieinteresēt arī plašāku sabiedrību,” stāsta P. Cacivkins.

Čārlza Bebidža balvas ieguvējs uzsver, ka šī balva dod iespēju popularizēt savas idejas, risinājumus, panākumus. „Mūsdienās tas ir svarīgi. Man tas vēlreiz atgādina, ka esmu uz pareizā ceļa un ka darbs ir jāturpina,” saka P. Cacivkins.

Pāvels paralēli studijām maģistrantūrā strādā par inženieri RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskajā centrā, kur izmanto savas programmētāja prasmes jaunu, ar lāzertehnoloģiju saistīto tehnoloģiju radīšanā un uzturēšanā. Viņš ir pievērsies lāzersistēmu izpētei un to vadības nodrošināšanai ar mākslīgā intelekta palīdzību. Pāvels kā līdzautors ir piedalījies četru zinātnisko publikāciju sagatavošanā un ieguvis trīs Latvijas Republikas patentus.

Pasaulē pirmās programmu rēķinmašīnas konstruktora Čārlza Bebidža vārdā nosaukto balvu LU Matemātikas un informātikas institūts jau kopš 1991. gada piešķir pamatstudiju vai maģistra programmas studentam (vīrietim), kurš veic aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnēs un to popularizēšanā.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa foto

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.