Ludzā skatāma Diānas Apeles un RTA studentu grafikas darbu izstāde „Turpinājums”

Trešdiena, 31. janvāris, 2018
25.janvārī Ludzas Novadpētniecības muzejā notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu un pasniedzēju grafikas darbu izstādes „Turpinājums” atklāšana. Pasākuma laikā tika prezentēts arī RTA docētājas Diānas Apeles grafikas darbu katalogs.

Ideja par izstādi Ludzas Novadpētniecības muzejā radās gadu iepriekš, muzeja telpās atklājot akvarelista, RTA asoc. prof. Vladislava Paura izstādi. Tādējādi nosaukums „Turpinājums” saistāms gan ar RTA docētāju mākslinieciskās pašizpausmes secīgu eksponēšanu Ludzas muzejā, gan ar mākslas radīšanas turpinājumu studentu darbos.

  Izstādē apskatāmas RTA docētājas, mākslinieces un dizaineres Diānas Apeles grafikas, kā arī RTA profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains” studiju moduļa „Grafiskais dizains” absolventu – Sarmas Delveres, Irēnas Kivrānes (Ivanova), Inetas Zvonņikovas, Nataļjas Losānes, Ilzes Kukules, Diānas Poševas, Agates Ignatovičas – gan šobrīd programmā studējošo studentu – Ineses Dundures, Santas Miezītes, Aivas Titovas, Kristīnas Tribrates, Lauras Greizes, Inas Treiliņas, Dainas Dzerkales, Kristiānas Manukinas, Guntas Salmanes un Viktorijas Loktionovas grafikas darbi.

 „Izstādes atklāšanas pasākumā, kas bija ļoti sirsnīgs, bija sajūta, ka atrodos īstajā laikā, īstajā vietā, ko varu saukt par vienām no savām mājām, jo Ludza man tik tiešām ir kā mājas, kurās vienmēr gribas atgriezties,” stāsta RTA maģistra studiju programmas „Dizains” studente Kristiāna Manukina, kuras darbi apskatāmi izstādē. „Runājot par grafikas darbiem, tad šī bija jau otrā grafikas darbu izstāde, kurā piedalos. Pirmā bija Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē izstādē „Asni.Osni”. Maģistra programmas ietvaros pirmajā semestrī mēs apguvām grafikas tehnikas linogriezumā un kologrāfijā, studiju kursa ietvaros arī tapa mani grafikas darbi, kas ir redzami izstādē Ludzā. Tagad sācies jauns semestris, kurā apgūsim vēl jaunas tehnikas, un, cerams, ka taps darbi, kas varēs priecēt sabiedrību vēl citās izstādēs varbūt ne tikai Rēzeknē vai Ludzā, bet varbūt pat arī ārpus Latvijas robežām,” saka K. Manukina.

„Paldies Ludzas Novadpētniecības muzeja cilvēkiem par izstādes iekārtošanu un atklāšanas pasākuma organizēšanu. Īpašs prieks par izjustajiem muzikālajiem priekšnesumiem, ko aizrautīgi sniedza Ludzas vecākās paaudzes dziedātāju ansamblis. Paldies Ludzas pilsētas domes pārstāvim par klātbūtni un par īpašajiem sveicieniem māksliniecēm, kuru dzīvesvieta ir vai ir bijusi Ludzas pilsēta vai novads. Mākslai jāatstāj cilvēka dvēselē priecīgas, augšupejošas un radošas sajūtas, aicinām tās meklēt kopā – baudot mirkli izstādē,” saka RTA asociētā profesore, studiju virziena „Mākslas” vadītāja, profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” direktore Aina Strode.

Ludzas Novadpētniecības muzejā izstāde apskatāma līdz 28.februārim.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa foto

 

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.