RTA apskatāmas Lietuvas jauno apģērbu dizaineru radošās idejas

Otrdiena, 5. decembris, 2017
VI starptautiskās zinātniski praktiskās konferences MĀKSLA UN MŪZIKA KULTŪRAS DISKURSĀ ietvaros notika ārzemju dalībnieku izstāžu atklāšana. Tie ir jau ilggadēji sadarbības partneri no Viļņas un Kauņas Lietišķo zinātņu universitātēm Modes dizaina studiju programmām.

Izstādē apskatāmi kuratores Loretas Gerulaitienes (Viļņas Lietišķo zinātņu universitāte, Lietuva) vadībā izstrādātie Modes dizaina studiju programmas studentu radošie apģērbu dizaina projekti un to koncepciju vizualizācijas.

Savukārt, kuratores: Audronė Šakienė, Stella Justina Kasperavičienė (Kauņas Lietišķo zinātņu universitāte, Lietuva) izstādē piedāvā Modes dizaina studiju programmas studentu diplomdarbu koncepciju vizualizācijas.

Izstādes darbu tematika ir aktuāla un nozīmīga mūsdienās. Viļņas Lietišķo zinātņu universitātes Mākslas un radošo tehnoloģiju fakultātes studenti Kotryna Juzukonytė, Deividas Katkus, Dovilė Šiškutė, Ernesta Semionovaitė, Monika Juchnevičiūtė, Vitalija Bytautaitė, Eglė Skinderytė savus radošos darbus ir apvienojuši tēmā „Eko Mode”. Tērpu autori parāda savu attieksmi pret „ātro modi”, jo tai ir liela ietekme mūsdienu modes industrijā. Radīta no atsevišķiem modeļiem radīta kolekcija, kas izgatavoti no sekundāriem materiāliem, izmantojot dažādas tekstiltehnikas. Ilgtspējīgas modes galvenā jēga ir ne tikai dabas saglabāšana un aizstāvēšana, bet tas ir lielisks veids, kā parādīt savu attieksmi pret šīm mūsdienās aktuālām problēmām, pievērst uzmanību tam, kas patiešām ir svarīgs. Šī izstāde ir unikāla, jo visi modeļi ir tik atšķirīgi - norādot uz daudzām aktuālām problēmām mūsdienās. Bet visus modeļus apvieno daudz radošu eksperimentu.

Kauņas Lietišķo zinātņu universitātes Justinas Vienožinskis Mākslu fakultātes Modes dizaina studiju programmas diplomdarbos studente Žydrūdė Jakubauskaitė apģērbu kolekcijā "Metallizēta pasaule" iedvesmojas 20. gadsimta mākslas tendencē - futūrismā. Šīs kolekcijas ideja tiek uzsvērta dažādu tekstūru veidošanā, apvienojot dažādus audumus joslās. Tas ir kā nākotnes vēstījums, ko cilvēks ir radījis un joprojām turpina radīt.

Studente Alvyda Navickaitė kolekcijā “Kontrasts” meklē formas un proporcijas, eksperimentē ar kontrastējošām krāsām atspoguļo spēcīgu mūsdienu brīvības izjūtu, vēlmi un spēju izcelties.

Studente Erika Grubytė kolekcija “Made for her” ir pateicība tuviem cilvēkiem un atmiņām par kopā pavadīto laiku. Kolekcija dzimusi no vēlmes pateikties cilvēkiem, kas ir apkārt. Drauga vārds atgādina par visiem ceļiem, kas ieti dzīvē kopā.

Aicinām apskatīt izstādi!

Silvija Mežinska,

izstādes kuratore RTARēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.