RTA notika apmācības Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” maģistrantiem

Sestdiena, 2. decembris, 2017
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) no šī gada 20. līdz 24.novembrim notika apmācības FRONTEX aģentūras Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” maģistrantiem. Akadēmijā uz apmācībām bija ieradušies 23 vidējā un augstākā līmeņa robežsardzes virsnieki un docētāji, pārstāvot 16 dažādas ES valstis, lai īstenotu studiju moduli „Līderība un organizācijas attīstība robežsardzē”.

Apmācības sākās ar atklāšanas ceremoniju, kurā uzrunu teica RTA rektors Edmunds Teirumnieks, studiju un zinātņu prorektore Angelika Juško-Štekele un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne Iveta Mietule, savukārt moduļa uzraudze Daina Znotiņa apmācību dalībniekus iepazīstināja ar studiju moduļa mērķi, studiju rezultātiem, vērtēšanas sistēmu un informēja par citiem ar studiju procesu saistītajiem aktuālajiem jautājumiem. Augsti kvalificētu docētāju un savas jomas profesionāļu vadībā no Spānijas, Slovēnijas, Itālijas un Īrijas maģistranti apguva padziļinātas zināšanas un dalījās ar savu personīgo pieredzi par tādām tēmām kā organizācijas kultūra un attīstība, līderība organizācijā, pārmaiņu vadība u.c.

Apmācību dalībniekiem bija iespēja apmeklēt arī Terehovas robežkontroles punktu, kas ir ES ārējās robežas ar Krieviju robežkontroles  punkts, viesoties Valsts robežsardzes koledžā, apmeklējot arī tur izvietoto robežsardzes muzeju, un redzēt kinologu paraugdemonstrējumus ar suņiem, kā arī gūt priekšstatu par Rēzeknes pilsētu un ieskatu Latgales kultūrā un tradīcijās, piedaloties Rēzeknes TIC sagatavotajā ekskursijā.  

Eiropas kopīgā maģistra studiju programma „Stratēģiskā robežu pārvaldība” ir starptautiska studiju programma, kuru Latvijā īsteno RTA kopīgi ar piecām augstskolām:  Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju (Igaunijā),  Mikolas Romeris universitāti (Lietuvā), Nīderlandes Drošības akadēmiju (Nīderlandē), Valsts Tālmācības universitāti (Spānijā) un Salamankas universitāti (Spānijā). Programmā šobrīd studē arī divi maģistranti no Latvijas – Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta inspektors, majors Raimonds Kublickis un Ventspils pārvaldes priekšnieka vietnieks (jūras jautājumos), pulkvežleitnants Raimonds Garais.

Daina Znotiņa, studiju programmas direktore RTA

Māra Justa foto

 

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.