Jaunās žurnālistes izvēlas sadarboties ar reģionālajiem medijiem

Ceturtdiena, 9. novembris, 2017
Šodien, 9. novembrī SSE Riga, plkst. 17:30 svinīgā pasākumā tiks apbalvoti konkursa „Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem” uzvarētāji.

Žūrijas atbalstu ieguva divi projekti - Rīgas Stradiņa universitātes multimediju komunikācijas absolventes Lāsmas Reimanes projekts, kas tiks īstenots sadarbībā ar mediju “Jaunais kurzemnieks”, saņemot 1 478,14 EUR atbalstu, un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas maģistra studiju programmas “Reģionālie mediji un komunikācija” 2. kursa studentes Baibas Baltaces - Saukānes projekts, kas tiks īstenots sadarbībā ar Latvijas Radio Latgales multimediju studiju, iegūstot finansējumu 1 425,66 EUR apmērā.

Konkursa „Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem” uzvarētāju apbalvošana

Lai stiprinātu sadarbību starp izglītības iestādēm, kas sagatavo žurnālistus un medijiem, kuros absolventi vēlētos strādāt, tika organizēts projektu konkurss “Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem”, tā īstenošana nebūtu iespējama bez Kultūras ministrijas (KM) atbalsta.

“Mūs pārsteidza tas, ka vairāku projektu pieteikumu īstenošana bija plānota sadarbībā tieši ar reģionālajiem medijiem. Ņemot vērā reģionālo mediju sarežģīto situāciju, jauno žurnālistu ieceres doties tieši turp liecina par to, ka ar nelielu atbalstu ir iespējams stiprinātu neatkarīgu mediju darbību. Kultūras ministrijas finansiālais atbalsts šai iecerei ir pozitīvs signāls medijiem, kā arī akadēmiskai videi, kura sagatavo žurnālistus profesionālajam darbam. Šī ir pirmā reize, kad Latvijā tiek īstenots šāda veida projekts. Ceram, ka šis ir tikai sākums kaut kam vēl jaudīgākam un cerīgākam nākotnē,” saka Sabīne Sīle-Eglīte, SSE Riga Mediju studiju centra vadītāja.

"Ir svarīgi dot iespēju sevi parādīt un pierādīt jaunajiem mediju jomas speciālistiem, uzsver KM Mediju politikas nodaļas eksperte Klinta Ločmele, norādot, ka iegūtais atbalsts konkursā uzvarējušajiem ļaus realizēt žurnālistikas satura veidošanas ideju, izmantojot gan augstskolā iegūtās zināšanas, gan ciešā ikdienas sadarbībā mācoties no mediju vides profesionāļa - mentora. „Pateicamies SSE Rīga Mediju studiju centram par sadarbību un priecājamies, ka saskan mūsu mērķis - atbalstīt izcila žurnālistikas satura veidošanu un dot šādu iespēju studentiem, kuri ir vēl tikai ceļa sākumā žurnālista, operatora vai fotogrāfa profesionālajās gaitās," novēl K.Ločmele.

Projektu konkurss „Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem” atbilst Ministru kabineta 2016. gada 8. novembra Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam īstenošanas plāna 3.rīcības virziena „Mediju nozares profesionāļu izglītība” 3.1.uzdevuma „Uzlabot mediju un žurnālistikas studiju kvalitāti” 3.1.3.pasākumam „Atbalstīt inovatīvus projektus, kas veicina izglītības un profesionālās mediju vides mijiedarbību”.

Papildu informācijai:
Sabīne Sīle-Eglīte,
SSE Riga Mediju studiju centra vadītāja
Srēlnieku iela 4a
28357783
sabine.sile@sseriga.edu

Lita Kokale,
KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
67330343, 26469946
Lita.Kokale@km.gov.lv

 

Avots: https://www.km.gov.lv/lv/mediju-politika/jaunumi/jaunas-zurnalistes-izvelas-sadarboties-ar-regionalajiem-medijiem-1330

Foto: Alfreds UlmanisRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.