RTA aizvadīta Ķīnas virtuves kultūrai veltīta nodarbība

Trešdiena, 22. novembris, 2017
15.novembrī smieklu pavadībā notika Ķīnas virtuves kultūrai veltīta nodarbība. Pirms lekcijas brīvprātīgā ķīniešu valodas skolotāja Čžao Cjaņa (Zhao Qian), izmantojot video, demonstrēja, kā pagatavot ķīniešu tēju, un tad ļāva vienam no studentiem pagatavot tēju visiem pārējiem lekcijas dalībniekiem, un lekcija sākās tējas aromāta atmosfērā.

Skolotāja Čžao iepazīstināja studentus ar astoņām galvenajām Ķīnas virtuvēm, ieskaitot Sičuaņas, Guangdunas, Šaņdunas, Dzjansu, Džedzjanas, Fudzjaņas, Henaņas un Aņhui virtuvi. Viņa arī pastāstīja par ēdienu sastāvdaļām, garšām, pagatavošanas tehnikām un populārākajiem ēdieniem. Pēc tam skolotāja demonstrēja video par cittautu virtuves ceļojumu Sičuaņas provincē.

Noslēgumā lekcijas dalībnieki nogaršoja ķīniešu ēdienus, apspriežot ķīniešu virtuves kultūru no sava skatupunkta. Vēlāk studenti iepazīstināja ar Latvijai raksturīgākajiem ēdieniem. Ķīniešu virtuves kultūras lekcija noslēdzās smieklu pavadībā.

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.