RTA studente Gunta Latiševa-Čudare saņem apbalvojumu „Rēzeknes Goda pilsonis”

Otrdiena, 21. novembris, 2017
18. novembrī Latgales vēstniecībā GORS notika svinīgs pasākums, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai. Pasākuma laikā par sevišķiem nopelniem Rēzeknes labā tika piešķirts pilsētas augstākais apbalvojums „Rēzeknes Goda pilsonis”. Šogad apbalvojumu saņēma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) maģistra studiju programmas „Tiesību zinātne” 2.kursa studente Gunta Latiševa-Čudare, kura ir profesionāla sportiste, guvusi Eiropas un pasaules mēroga sasniegumus vieglatlētikā. Šogad Gunta ir ievēlēta Eiropas Olimpiskās komitejas Atlētu komisijā.

Rēzekniete Gunta Latiševa-Čudare ir veiksmīga sprintere (īpaši specializējusies 200 m un 400 m disciplīnai), kura, pārvarot dažādus šķēršļus, izcīnot cīņas pati ar sevi, spēj gūt labus rezultātus sportā, iedvesmojot līdzcilvēkus. Dalība Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, Brazīlijā (2016. gadā), Eiropas U-23 čempione 400 metru distancē, 29. pasaules vasaras universiādē Taipejā (2017. gadā) uzstādīts personīgais rekords 200 m skrējienā (23, 46 sek.) un izcīnīta sudraba medaļa – šie galvu reibinošie uzvaras mirkļi Guntu nav pakļāvuši savā varā, liekot viņai kļūt iedomīgai. Tieši otrādi – panākumi mudina darboties un iedvesmot arī citus.

Jauniete aktīvi iesaistās ne tikai pilsētas sporta notikumos (Olimpiskajā dienā (sacensību patronese), skrējienā „Ieelpo Rēzekni”, Rēzeknes pusmaratonā u.c.), bet arī RTA rīkotajā Eiropas Sporta nedēļā, RTA Rozes svētkos, kā arī daudzos citos akadēmijas pasākumos, kuros piedalās deju kolektīva „Dziga” sastāvā. 16. novembrī RTA pasākumā, kas bija veltīts LR proklamēšanas 99. gadadienai, Gunta saņēma Atzinības rakstu par sportiskajiem sasniegumiem un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas popularizēšanu.

Studē tiesību zinātni

Gunta studē RTA maģistra studiju programmas „Tiesību zinātne” 2.kursā. „Te pasniedzēji novērtē studentu centību. Ja mājās daudz kas tika darīts, nekas nebija iekavēts, biju droša, ka viss būs kārtībā. Protams, nebija viegli – bija daudz patstāvīgo darbu, dažādu rakstisku darbu,” stāsta studente.

Gunta ieskicē, ka viņas maģistra darbs būs nedaudz saistīts ar sporta jomu – kriminālatbildība par manipulācijām ar sporta sacensībām. „Tā ir jauna tiesību norma. Ik pa laikam dzirdam jaunus precedentus, kas ir bijis, bet tiesu praksē Latvijā vēl nekas īsti nav nostiprinājies,” viņa saka.

Patīk dejot tautu dejas

Pagājušā gada rudenī, atnākot uz Rēzekni, Gunta uzsāka dejotājas gaitas deju kopā „Dziga”. Ar dejošanu viņa jau sen ir uz „tu”, jo bija dejojusi sava dzimtā Lendžu pagasta jauniešu deju kolektīvā „Ūdzeņa”.

„Dziga” tika izvēlēta vairāku apstākļu dēļ, bet svarīgākais – šajā deju kolektīvā dejo jaunietes draugs Mārtiņš. Gunta nolēma dejot, lai abiem būtu iespēja vairāk laika pavadīt kopā, turklāt šis kopīgais hobijs abiem ir ļoti tuvs. „Uz mēģinājumiem tieku, bet gadās, ka noslogojuma dēļ netieku uz koncertiem. Tas ir apgrūtinājums arī kolektīvam, bet labi, ka kolektīvā ir vairāk nekā astoņi pāri. Līdz ar to, ja ir vajadzība, var aizvietot,” stāsta Gunta.

Māca iepazīt un iemīlēt sportu

„Vairākkārt esmu teikusi, ka, stāstot kādam citam par sevi, savām emocijām, vairāk var tās izdzīvot, izprast, nevar tikai sevī turēt,” saka talantīgā sportiste, kura labprāt dodas uz skolām un stāsta par savām sportiskajām gaitām un gūtajiem panākumiem, tādā veidā iedvesmojot jauno paaudzi nepadoties, bet atrast dzīvē mērķi un droši doties uz priekšu, iecerēto arī sasniedzot. Gunta zina, ka grib sniegt ieguldījumu sabiedrībai, grib, lai arī citi ir veseli, aktīvi, kļūst azartiskāki, priecīgi, bet ne tik nomākti. Ar savu stāstu, pieredzi viņa grib iedvesmot un palīdzēt ieraudzīt pasauli savādāku.

Jaunā sportiste citiem jauniešiem novēl neatteikties ne no vienas iespējas, ko dzīve piedāvā, nebaidīties no atbildības, grūtībām, apzināties savu vērtību. Viņa atzīst, ka patīk teiciens, ka „labāk nožēlot to, ko izdarīji, nekā to, ko neizdarīji”. Smaidot viņa teic, ka pati cenšas sevi realizēt dažādās jomās, varbūt tāpēc dažreiz pietrūkst laika. Tomēr tā kā viņa skaidri zina savus mērķus, zina, ka iecerēto paveiks.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.