RTA studenti iesaistās ESN Latvia darbībā

Trešdiena, 15. novembris
No 4. līdz 5. novembrim Liepājā, pilsētā, kurā piedzimst vējš, notika astotā ESN Latvia (Erasmus Student Network Latvia jeb Erasmus Studentu Tīkls Latvija) rīkotā Nacionālā Platforma, kurā piedalījās vairāki Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) aktīvisti. Rēzekne tika pārstāvēta kā ESN Rēzekne sekcija. Platformas laikā dalībnieki aktīvi apsprieda vairākus ļoti svarīgus tematus par ārzemju studentu, kuri studē citās valstīs, dzīves uzlabošanu.

Agrā sestdienas rītā, noguruši no garā ceļa,      RTA studenti, kas ir mūsu akadēmijas mentori, kā arī ESN Rēzekne pārstāvji – Linda Pastare, Zane Grāvīte, Jūlija Kravcova, Gatis Saulišs un Guntis Kairovs – bija gatavi aktīvam divu dienu darbam un pieredzes apmaiņai.

Nacionālajā platformā piedalījās apmēram 40 dalībnieki. Tika pārstāvētas tādas pilsētas kā Liepāja, Valmiera, Rīga, Jelgava, pievienojās arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas un Somijas, galarezultātā izveidojās neliela internacionāla sanāksme, kur dominēja angļu valoda, kas ir ESN oficiālā sarunvaloda.

Šo divu dienu laikā tika izrunāti vairāki svarīgi temati, piemēram, ESN struktūra, likumi, statūti, noteikumi, dažādu pasākumu organizācija  pilsētās, ārzemju studentu dzīves apstākļu uzlabošana, tika apskatītas ceļošanas iespējas uz ārzemēm. Katra sekcija nodemonstrēja savu paveikto darbu šī semestra laikā, rezultāti kopīgi tika apspriesti un apkopoti.  

Neskatoties uz garajām prezentācijām, šīs divas dienas paskrēja ļoti ātri, jo mēs visi piedalījāmies Workshop aktivitātēs, jokojām, spēlējām intelektuālas spēles, kā arī vienkārši labi pavadījām laiku kopā.

Pasākuma beigās  dalībnieki viens otram novēlēja veiksmi darbā, kā arī apsolīja, ka visi kopīgi tiksies nākamajā ESN N.P., kas notiks Rēzeknē. ESN Rēzekne pārstāvji pasākuma laikā ieguva  nozīmīgu pieredzi, kā arī daudz pozitīvu emociju, kas palīdzēs  turpmākajā aktīvajā darbībā.

RTA students Guntis Kairovs

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu