“Māksla un mūzika kultūras diskursā” – pārsteigumu, izaicinājumu un iespēju konference

Pirmdiena, 13. novembris, 2017
Valsts svētku priekšvakarā (10. – 11.novembrī) Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Māksla un mūzika kultūras diskursā”, kas pulcēja vairāk kā 80 dalībniekus, tostarp viesus no Lietuvas, Grieķijas, Krievijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Šrilankas. Konferences darbs sākās ar tradicionālajām mākslas un mūzikas meistardarbnīcām, kas konferences dalībniekiem deva radošas un inovatīvas ierosmes.

Savukārt konferences plenārsēdē mediatīvu muzikāli māksliniecisku performanci izpildīja radošā grupa “Mamma daba” (Sankt Pēterburga, Krievija). Plenārsēdē referēja ikgadējie konferences dalībnieki: māksliniece Inese Brants (Latvija); mūziķis, diriģents Ioannis Makris (Grieķija). Konferences mākslas darbu katalogu prezentēja RTA asoc. profesore Aina Strode. Sekciju darbs notika trijās paralēlajās sekcijās “Māksla un dizains”, “Mūzikas zinātne praksei”, “Apģērbu dizains un tehnoloģijas”.

Šogad konferences lepnums ir dažādās izstādes. Pēc plenārsēdes konferences dalībnieki devās uz starptautiskā konkursa plakātu izstādes “Ceļā uz Latvijas simtgadi” atklāšanu (kuratori: RTA asoc. prof., mākslinieks Vladislavs Paurs un lektore Diāna Apele). “Dāvana Latvijai”tā klātesošie novērtēja plakātus, kas atspoguļo daudzveidīgu un idejiski rosinošu tēmas atveidojumu. Otrajā konferences dienā tika atklātas Viļņas Lietišķo zinātņu universitātes Apģērbu dizaina studiju programmas studentu diplomdarbu koncepciju vizualizācijas (kuratores: Loreta Gerulaitiene un Silvija Mežinska) un Kauņas Lietišķo zinātņu universitātes Modes dizaina studiju programmas studentu diplomdarbu koncepciju vizualizācijas (kuratores: Audronė Šakienė, Stella Justina Kasperavičienė). Savukārt RTA foajē uzmanību piesaista izstāde “Balta lapa rudenī”, kuras darbu autores ir konferences jaunākās dalībnieces māsas Leila Amālija (4 gadi) un Marija (5 gadi) Kušneres.

Konferences darba noslēgumā Pleskavas Valsts universitātes studenti piedalījās Diānas Apeles lekcijā un Silvijas Mežinskas praktiskajā nodarbībā, gūstot zināšanas dizaina vēsturē un mūsdienu tendencēs un īstenojot ilgtspējības pamatprincipus dizaina risinājumos radošajos darbos.

Pārsteigumu, izaicinājumu un iespēju konference, kas, ievērojot reglamentu, ļaujas radošās brīvības procesam - tāds bija konferences dalībnieku vērtējums, atskatoties uz šo pasākumu sešu gadu griezumā. Paldies entuziastiskajai un idejām bagātajai konferences veidotāju komandai, kā arī atsaucīgajiem un enerģiskajiem RTA studentiem, visiem atbalstītājiem!

Fotogrāfijas no konferences var apskatīt šeit. 

 

Karīne Laganovska

Mūžizglītības centra vadītāja,

konferences organizatore

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.