RTA notiks radošais seminārs "365 dienas ar masu medijiem"

Piektdiena, 10. novembris, 2017
2017.gada 1.decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks radošais seminārs Latgales skolu jauniešiem medijpratības veicināšanai. Seminārā aicināti piedalīties 8.-12.klašu skolēni un viņu skolotāji.

Lai skolēni apgūtu iemaņas, kā kritiski izvērtēt informāciju masu medijos, un izvairītos no manipulācijas ar sabiedrību, RTA sadarbībā ar LR Kultūras ministriju organizē interaktīvi izglītojošu semināru "365 dienas ar masu medijiem". Semināra laikā skolēni varēs piedalīties kritiskās domāšanas meistarklasē un interaktīvā komandu spēlē „Mediju detektīvs”, kur varēs demonstrēt un padziļināt savas zināšanas medijpratībā, cenšoties izsekot mediju satura veidošanas paņēmieniem.

„Skolēni ir viena no sabiedrības grupām, kas šobrīd patērē daudzveidīgus masu medijus un informāciju, un ir arī vieglāk ietekmējama. Nepieciešams attīstīt kā sabiedrības, tā ikviena indivīda kritisko domāšanu un argumentācijas kultūru, lai mediju lietotāji spētu noteikt informācijas avotu, mērķi un saturā paustās vērtības,” norāda RTA docente Sandra Murinska.

Skolēnu medijpratības veicināšanā nozīmīga loma ir satura veidošanas procesam, kurā tiek iesaistīti paši skolēni. Tādēļ semināra ietvaros tiek organizēts arī video konkurss „Stāsta spēks”. Tajā organizētāji aicina pieteikties 8.-12.klašu skolēnus, iesūtot savus videoGalvenais video konkursa mērķis – apzināties procesus, kā tiek radīti stāsti masu medijos, un veicināt skolēnos kritiskās domāšanas prasmes, pašiem iejūtoties video satura veidošanas profesionāļu lomās.

Konkursa uzdevums ir izveidot komandu vismaz 2 skolēnu sastāvā un uzfilmēt video par to, kā masu medijos paustā informācija var mainīt un ietekmēt cilvēku domāšanu un rīcības spējas. Tas var būt reklāmas, dokumentāls vai izklaidējošs video, kurā tiek atainota informācijas ietekme uz sabiedrību. Labākajiem paredzēts arī balvu fonds.

Video jāiesniedz līdz 27.novembrim, sūtot uz e-pastu 365dienas.mediji@gmail.com.

Video konkursa noslēguma ceremonija, video demonstrēšana un apbalvošana notiks radošā semināra "365 dienas ar masu medijiem" ietvaros 2017.gada 1.decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā plkst. 13:00.

 

Informāciju sagatavoja: 

Sandra Murinska

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente
Tālrunis: 26156880
E-pasts: sandra.murinska@rta.lv

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.