RTA studenti iepazina studiju procesu Francijā

Trešdiena, 1. novembris, 2017
Oktobrī divi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti – Elīna Zujāne un Mārtiņš Strods – devās apmaiņas braucienā uz Nantes Universitāti Saint Nazaire pilsētā, kas ir viena no RTA sadarbības partneriem. Brauciens noritēja, pateicoties sešu Nantes Universitātes studentu projektam. Tā mērķis bija atjaunot ārzemju studentu interesi par mācībām Francijā. Savukārt RTA studentiem parādījās iespēja aplūkot, kā varētu izskatīties RTA Erasmus+ iespējas Nantes Universitātē.

Komandējums notika no 15.oktobra līdz 22.oktobrim. Šajā nedēļā RTA studenti kopā ar vietējiem jauniešiem piedalījās mācību procesā, kā arī iepazina pašas skaistākās un populārākās tūrisma vietas Saint Nazaire pilsētā.

RTA pārstāvjus pārsteidza franču studentu  un pasniedzēju  atvērtība. Kā vēstīja vietējie studenti: „Savulaik mums bija daudz apmaiņas studentu, taču pēdējos gados šie skaitļi pamatīgi sarukuši.” Iespējams, tieši tāpēc visi ar divtik lielu azartu centās parādīt, cik prestiža ir Nantes Universitāte. Un tā tiešām arī ir! Vienīgais mīnuss (vai pluss) ir tas, ka lekcijas norisinās franču valodā un tikai daži pasniedzēji spēj komunicēt arī angliski.

Nedēļas laikā franču studenti iepazīstināja ar savu kultūru, tradīcijām un nacionālo virtuvi, dalījās ar savu pieredzi, kā ir būt studentam Francijā, cik tas maksā un cik viegli ir uzsākt darba gaitas. Aptaujājot vietējos studentus, tika secināts, ka vidējie mēneša izdevumi ir apmēram EUR 700.  

„Domāju, ka mācības Francijā RTA studentam ir iespējamas, bet ir nepieciešamas vismaz minimālas franču valodas zināšanas. Zināms, ka franču valodas apguve nav īpaši populāra Latvijā, bet domāju, ka Francijas cilvēki, daba, izglītības līmenis un darba tirgus pilnībā atsvērtu valodas apguves grūtības,” tā savas domas izsaka RTA students Mārtiņš.

„Uzskatu, ka Francijā pavadītā nedēļa bija lieliska iespēja, lai saprastu, cik nozīmīgi ir paplašināt savu redzesloku un uzzināt, kādas iespējas paveras mums kā RTA studentiem.  Lai gan Francija mūsu uztverē ir diezgan dārga valsts, parunājot ar studentiem, varēja secināt, ka ar stipendiju, ko mēs saņemtu, ir pietiekoši, lai sev izvēlēto studiju programmu varētu apgūt Francijā,” savos iespaidos dalās RTA studente Elīna.

Iespējams, ka nākošajā gadā RTA papildinās jauni apmaiņas studenti no Nantes Universitātes. Francijā pavadītā nedēļa visiem projektā iesaistītajiem cilvēkiem lika saprast, cik svarīgi ir paplašināt savu redzesloku un iepazīt jaunus cilvēkus. Erasmus+ programma RTA studentiem ir salīdzinoši brīvi pieejama, savukārt vairumā augstākās izglītības iestāžu studentiem ir jāpiedalās lielā konkursā, lai iegūtu šo iespēju. Elīna un Mārtiņš uzsver, ka ir jābrauc studēt ārpus Latvijas, lai pilnveidotu sevi un apgūtu ko jaunu.

Elīna Zujāne un Mārtiņš Strods,

RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studentiRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.