RTA norisinājās pasākums „Eksperimenti un vācu valoda zinātnē”

Trešdiena, 1. novembris, 2017
No 17. līdz 19.oktobrim Latvijā pirmo reizi norisinājās Vācu valodas dienas, ko organizēja Gētes institūts Rīgā. Vācu valodas dienās dāžādas iestādes un uzņēmumi piedāvāja pasākumus ar mērķi pulcēt interesentus, kas vēlas aktīvi iesaistīties un parādīt savu interesi par vācu valodu. Arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrs (RTA MIC) un RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskais centrs piedalījās šajā akcijā, piedāvājot pasākumu vidusskolēniem ar priekšzināšanām vācu valdodā “Lasertechnologien und Deutsch! Warum nicht?” (“Lāzertehnoloģijas un vācu valoda! Kādēļ gan ne?”). Pasākumā aktīvi piedalījās Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolēni, kuri iepazina vācu valodu kā komunikācijas un zinātnes valodu.

Pasākuma pirmajā daļā dalībniekiem bija iespēja noklausīties divas interaktīvas prezentācijas vācu valodā. Prezentāciju “Deutschland das Land der Erfindungen” (“Vācija - izgudrojumu zeme”), sagatavoja un prezentēja RTA studiju programmas “Svešvalodas (angļu un vācu) skolotājs” studente Evija Romislava, savukārt prezentācijā “Lasertechnik” (“Lāzertehnoloģijas”) RTA maģistru studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” direktors Pāvels Narica stāstīja par svarīgiem izgudrojumiem Vācijā, kas nozīmīgi ietekmē pasaules zinātnes attīstību un iepazīstināja dalībniekus ar lāzeriem, to darbības principiem un pielietojumu mūsdienu ražošanas procesu izpildē.

Pasākuma otrajā daļā skolēni piedalījās vācu valodas un izgudrojumu viktorīnā, ko vadīja RTA MIC vadītāja un vācu valodas docētājā Karīne Laganovska. Bet pasākuma noslēgumā Lāzeru laboratorijas demonstrācijās RTA maģistru studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” students Pāvels Cacivkins interesentiem parādīja un pastāstīja par mašīnmācīšanās algoritmu pielietojumu lāzerapstrādes procesu optimizācijā. Visi pasākuma dalībnieki saņēma Gētes Institūta sarūpētās veicināšanas balvas.

Vairāk fotogrāfijas no pasākumua var apskatīt šeit.

Antons Pacejs,

RTA Inženieru fakultātes  students

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.