Autorizēties   |   Reģistrēties

RTA students Artūrs Āboliņš – „Startup Slalom IT Rezekne” specbalvas ieguvējs

Otrdiena, 31. Oktobris
No 27. līdz 29. oktobrim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tehnoloģiju entuziasti, studenti, projektu vadītāji un citi interesenti piedalījās hakatonā „Startup Slalom IT Rēzekne”. RTA students Artūrs Āboliņš ieguva specbalvu no žūrijas locekļa Toma Šmita (Tom Schmit), kurš pārstāv uzņēmumu „Accelerance”.

Pavisam hakatonā piedalījās 12 komandas, kas pārstāvēja dažādas Latgales pilsētas. Kopumā no 12 komandām 6 bija pārstāvēti RTA esošie un bijušies studenti. 

Toma Šmita (Tom Schmit) specbalvas ieguvējs, RTA students Artūrs Āboliņš ar savu komandu hakatonā prezentēja ideju par iebiezinātā piena ražotnes interaktīvo muzeju. Jaunietis norādīja, piedalīties hakatonā izlēma, jo tā ir vēl viena lieliska iespēja, kā realizēt savu jau sen izsapņoto ideju. „Hakatona laikā iepazinos ar jauniem, foršiem cilvēkiem, kas sniedza noderīgus padomus, tai skaitā, kā pareizi uzstāties auditorijas priekšā. Jāsaka, ka īpaši necerēju iegūt balvu, jo redzēju, ka citām komandām ir tiešām lieliskas ar IT jomu saistītas idejas. Tas bija patīkams pārsteigums, kad nosauca mūsu komandu,” stāsta Artūrs. Pateicoties dalībai konkursā, Artūrs ar savu komandu saņems profesionālu mentoru atbalstu savas idejas turpmākai realizācijai.

Hakatons bija vienreizēja iespēja reģiona jauniešiem un uzņēmējiem iesaistīties hakatonā, kur viņi varēja satikt domubiedrus un izveidot stipras komandas, lai attīstītu savas biznesa idejas līdz strādājoša prototipa līmenim. Pirmās vietas ieguvēji - komanda „Njam Njam” ieguva EUR 1000 balvu no hakatona galvenajiem sponsoriem  SIA MS-IDI. 2.vietu ieguva komanda  „XMAS” kā balvu ieguva  iespēju apmeklēt  konferenci „DevFestBaltics 2017 Mobile Edition”. 3. vietas ieguvēji ir komanda ar nosaukumu „DeviceHub” , kas ieguva  iespēju vienu dienu strādā ar profesionāliem mentoriem no uzņēmuma  „Science/Business Professionals”.

RTA studente Linda Pastare norādīja, ka piedalīties hakatonā viņai ieteica Rēzeknes biznesa inkubatora pārstāvji. „Startēju ar savu ideju online reģistrēšanās platformā, par piemēru izmantojot manu topošo uzņēmumu „Lasertag LATGALE”, tādējādi priekš hakatona izveidojām komandu "Guns". Diemžēl zināšanu trūkuma dēļ neizdevās sasniegt sākotnējo mērķi, tāpēc sestdienas vakarā mentoru iedvesmoti, ķērāmies pie biznesa attīstības. Veidojām mājaslapu, iekļaujot vienkāršu reģistrācijas platformu, kas beigās arī tika prezentēta,” stāsta Linda.  Jauniete norāda, ka hakatons ir sniedzis daudzus ieguvumus, piemēram, jaunus kontaktus, jaunas zināšanas (īpaši par ideju prezentēšanu). „Esmu iedvesmota darboties tālāk un atvērt savu uzņēmumu, pateicoties iegūtajiem kontaktiem, tuvākajā laikā tiks izveidota uzņēmuma mājaslapa ar sākotnēji plānoto platformu,” atklāja studente.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: M.JustsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv