Daudzsološākie IT studenti saņems Exigen Services Latvia stipendijas par kopējo summu EUR 10 500

Trešdiena, 30. septembris, 2015
Septiņi izcilākie Latvijas augstskolu informācijas tehnoloģiju (IT) jomas studenti saņems stipendijas 2015./2016.mācību gadam par kopējo summu EUR 10 500.

Tās piešķirtas uzņēmuma Exigen Services Latvia un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda ikgadējā stipendiju konkursā.

Stipendijas katru 1500 eiro apmērā saņems Alīna Vasiļevska no Rīgas Tehniskās universitātes, Emils Sjundjukovs no Latvijas Universitātes, Sandra Konavko no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Alla Baranova no Transporta un sakaru institūta, Raivis Ragovskis no Liepājas Universitātes, Vitālijs Majorovs no Vidzemes Augstskolas un Pāvels Cacivkins no Rēzeknes Augstskolas.

„Izcilu IT speciālistu sagatavošanā liela nozīme ir ne tikai izglītības kvalitātei un paša studenta individuālajam ieguldījumam zināšanu apguvē, bet arī tam, kādu attieksmi no savas nākotnes nozares students izjūt jau mācību procesā. Mēs augsti vērtējam izcilus IT speciālistus un ticam, ka stipendijas kā viena no iniciatīvām, ko realizējam studentu praktisko zināšanu papildināšanai, ir lielisks motivators jauno speciālistu izaugsmē. Tāpēc mēs esam gandarīti par iespēju ik gadu atbalstīt jaunos IT jomas talantus, veicinot viņu izaugsmi un sniedzot nepārprotamu signālu par pareizo karjeras izvēli,” stāsta Exigen Services Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts.

Kopumā tika izvērtēti 69 pieteikumi, un tas ir lielākais pieteikumu skaits šīs stipendijas vēsturē. Aktīvākie šogad bija Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti.

„Stipendijas ir nozīmīgs ieguldījums inženierzinātņu attīstībā, un ir svarīgi, lai studenti ikdienā varētu pēc iespējas vairāk laika veltīt studijām un praktisko iemaņu gūšanai tieši tajā jomā, kurā viņi mācās, tādā veidā kļūstot par nākamajiem savas jomas profesionāļiem. RTU ir liels prieks, ka Exigen Services Latvia kā ilgstošs universitātes sadarbības partneris novērtē labākos IT nozares studentus un veicina viņu izcilību, piešķirot stipendijas,” norāda RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps.

Stipendijām konkursa kārtībā varēja pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes, Transporta un sakaru institūta Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes, Rēzeknes Augstskolas un Vidzemes augstskolas IT studiju programmu bakalaura līmeņa 2. – 4. kursa studenti, kā arī maģistrantūras studenti ar labām un teicamām sekmēm. Stipendija katram studentam tiks izmaksāta 10 mēnešu laikā pa 150 eiro katru mēnesi laikā no 2015.gada septembra līdz 2016.jūnijam.

Par Exigen Services Latvia

Exigen Services Latvia ir viens no Baltijas vadošajiem IT ārpakalpojumu sniedzējiem, kas izstrādā programmatūru risinājumus un uztur IT sistēmas klientiem Latvijā un pasaulē. Tā mātes uzņēmums ir Amerikas IT konsultāciju un pakalpojumu uzņēmums Return on Intelligence, un globāla mēroga projektos Latvijas uzņēmums sadarbojas ar citiem starptautiskā uzņēmuma izstrādes centriem Ziemeļeiropā, Austrumeiropā un ASV. Latvijas uzņēmums dibināts 1995.gadā, un pašlaik tā komandā strādā vairāk nekā 300 kvalificētu IT speciālistu, kuri apkalpo klientus no valsts sektora, finanšu, telekomunikāciju un citām nozarēm. Exigen Services Latvia aktīvi atbalsta IT izglītības un zinātnes attīstību Latvijā, turklāt ir vienīgais IT risinājumu izstrādes uzņēmums, kurš saņēmis Ilgtspējas indeksa sudraba kategorijas novērtējumu jau piecus gadus pēc kārtas.

Par RTU Attīstības fondu:

RTU Attīstības fonds ir organizācija, kas visa gada garumā, sadarbojoties ar atbalstītājiem, piedāvā izcilības, pētniecības un praktisko iemaņu veicināšanas stipendijas visu Latvijas augstskolu studentiem, profesionālo tehnisko skolu un vispārējo vidējo izglītības iestāžu audzēkņiem. Aktuālā informācija par stipendiju konkursiem vienmēr atrodama RTU Attīstības fonda mājaslapā.

Papildu informācija:

Vita Krieviņa

Exigen Services Latvia mārketinga vadītāja

E-pasts: Vita.Krievina@exigenservices.com

Tālr.: 67072821, mob. tālr.: 2916 0721

www.exigenservices.lv

Santa Jākobsone

RTU Attīstības fonda projektu vadītāja

E-pasts: santa.jakabsone@rtu.lv

Mob.: +37127008804Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.