Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā jaunieši apgūs lāzertehnoloģijas

Otrdiena, 24. oktobris, 2017
25. oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātes 13. telpā notiks seminārs jauniešiem par lāzerteholoģiju pielietošanu digitālajā mākslā un dizainā. Semināru vadīs RTA pasniedzēji, kuru vadībā jaunieši apgūs prasmes izmantot modernas lāzertehnoloģiju iekārtas savu radošo ideju īstenošanā.

Tas būs pirmais pasākums semināru ciklā, kas notiek projekta EUCIDA –European Connections in Digital Arts” (“Digitālā māksla aptver Eiropu”) ietvaros. EUCIDA ir trīs gadus ilgs projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī.

2017./2018. gadā vēl tiks organizēti vēl seši semināri par lāzertehnoloģijām (vadīs RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētniecības centra darbinieks Antons Pacejs) un astoņi semināri par moderno dizainu (vadīs RTA lektores Diāna Apele un Silvija Mežinska). Nodarbības notiks gan RTA, gan Lūznavas muižā, kur projekta ietvaros 2017. gada vasarā iegādāta moderna lāzeriekārta. Pieteikšanās semināriem pie projekta vadītājas Intas Rimšānes: inta.rimsane@rezeknesnovads.lv

Sagatavots pēc Annas Rancānes raksta mājaslapā www.rezeknesnovads.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.