RTA studentu iespaidi par izstādēm „Design Isle 2017” un „Baltic Furniture 2017”

Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
Arī šogad Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti apmeklēja ikgadējās dizaina nozares izstādes „Design Isle 2017” un „Baltic Furniture 2017”, kas šogad notika no 6. līdz 8. oktobrim Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 izstāžu zālē Ķīpsalā.

Stāsta RTA studiju programmas „Interjera dizains” 2.kursa studente Everita Žuka: „Esot pirmo reizi šajās izstādēs, emocijas bija neaprakstāmas. Redzēt, kā jaunie, esošie dizaineri un uzņēmumi prezentē produkciju, pasniedzot to visdažādākajos risinājumos, likās interesanti. Manu kā topošās dizaineres uzmanību izpelnījās produktu prezentācijas, kurās tika pielietoti koši toņi, mūsdienīgi, krāsaini dizaini, kā arī faktūras, kuras līdz šim netika iepazītas. Protams, produkcija, kura līdz šim netika redzēta, arī lika pievērst uzmanību, tādā veidā radot lielāku interesi par tās rašanās vēsturi.

Patīkami bija tas, ka cilvēki, prezentējot savu produktu, atbildēja uz visiem jautājumiem un pastāstīja padziļinātāk par to. Lielāku uzmanību piesaistīja mēbeles, kuras līdz šim netika redzētas, kā arī mēbeles ar netradicionālām formām un krāsām, tādā veidā ļaujot iedvesmoties nākotnei, veidojot interjerus. Patīkami bija ieraudzīt izstādē „Design Isle 2017” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas topošo dizaineru izstādītos darbus, tas deva cerības nākotnē arī man piedalīties  šajā izstādē.

Man ļoti patika šīs izstādes. Tās bija izcilas, katra atšķīrās ar savu oriģinalitāti, un neviena no dizainera pasniegtajām produkcijām neradīja nepatiku. Ar sajūsmu un nepacietību gaidu nākošo gadu, kad varēs atkārtot izstādes apmeklējumu.”

***

Stāsta RTA studiju programmas „Interjera dizains” 2.kursa studente Inga Laizāne-Šarova: „Kā jau katru gadu oktobra sākumā Ķīpsalas izstāžu halles piepildīja Latvijas un Baltijas dizaineri, kuri atrādīja savus darinājumus starptautiskajā izstādē „Design Isle 2017”.

Latvijā ir mazs tirgus, bet tomēr acīs iekrīt paši spilgtākie, kas neapstājas pie mazuma un nerada tikai sīkus interjera priekšmetus, bet ražo mēbeles un to grupas. Mani favorīti noteikti bija „Tilibs & Lācis” ar komfortablām un askētiskām mēbelēm. Neitrālas krāsas un perfektas līnijas, paredzu, ka nopietns konkurents MINT mēbelēm. Ivara Lāča un Māra Tiliba radītie bāra krēsli SLIM – perfekts akcents interjerā.

Otra lieta, kas noteikti izcēlās uz pierastā fona – NORDI furniture – bērnu gultiņa KiDSON. Melns un koks. Kā bērzu zari savijušies, lai sargātu mazuli. Noteikti netradicionāls, pareizāk sakot, nepierasts krāsu izvēles risinājums mūsu latvieša sirdij. Tāpat pamanāma bija Latvijas mēbeļu ražotāja „Nakts mēbeles” gulta PETRA – sulīgā bordo krāsā, ar savām maigajām, liektajām formām uzreiz rada mājīguma sajūtu.  Izstādē pamanāmi bija arī PIKU.LV led spuldzīšu gaismekļi burtu formā, kā naktsgaismiņa bērnistabā.  

Sajūtu dēlīši – manuprāt, Pinterest dzīlēs smelta ideja, bet latviskā interpretācijā. Par dārgu, bet par iedvesmu arī jāmaksā.

Noslēgumā jāpiebilst, ka kaimiņu igauņu dizains arī neatstāj vienaldzīgu. Tas pats tradicionālais T-krekls un apģērbs, pamanāms, bet nav kliedzošs. Baltijas toņu gammā, bet ar krāsainu akcentu. Piestāv mūsu ziemai.”

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.