Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā norisināsies studentu dienas „Dzīvs vai tikai elpo?”

Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
No 23. līdz 25. oktobrim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) norisināsies studentu dienas „Dzīvs vai tikai elpo?”, ko organizē biedrība „Latvijas Kristīgā studentu brālība” (LKSB). Šajā laikā studenti tiks izaicināti pārdomāt šo tik ļoti dziļo tēmu caur uzrunu, diskusijām un vērtīgu filmu, kā arī drāmas priekšnesumiem un muzikālo noformējumu.

„Dzīvs vai tikai elpo?” – ko tas īsti nozīmē? Vai tad var būt nedzīvs, ja elpo? Es taču daru tik daudz ko labu, bet tāpat visai bieži visādi „melnie” mācas virsū. Viss ir rokas stiepiena attālumā, bet ko ar to visu iesākt un kā tajā nepazust? Kā es ietilpstu visā lielajā cilvēku burzmā? Kur meklējama mana unikālā identitāte? Kas ir tas, kas dzīvei piešķir īstumu, piepildījumu un, galu galā, dzīvību? Šie nav vienkārši jautājumi, bet ikvienam tie būtu jāapdomā, jāmēģina rast atbildes. Tieši tādēļ LKSB rīko studentu dienas, lai Rēzeknes studentiem būtu iespēja pārdomāt šīs lietas. Draudzīga vide, tēja vai kafija un kāds cepums, gudri, pieredzējuši un sarunai pieejami runātāji, dažādi studenti, visiem iespējamajiem jautājumiem (gan muļķīgiem, gan nemaz ne tik muļķīgiem) atvērtas diskusijas un, cerams, skaidrību rosinošas pārdomas – šis viss raksturo pasākumu „Dzīvs vai tikai elpo?”

Katru vakaru plkst.18.00 visi tiek laipni gaidīti RTA galvenās ēkas (Atbrīvošanas aleja 115) 215. auditorijā. Dalība visos pasākumos ir bezmaksas. Pirmdien, 23. oktobrī, kopīgi skatīsimies filmu „Savvaļā” („Into the Wild”), pēc tam būs diskusija. Protams, kāds cepums arī visam klāt. Otrdien, 24. oktobrī, risināsies paneļdiskusija, kurā uz gan iepriekš sagatavotiem jautājumiem, gan tiem, kas uzpeldēs uz vietas, atbildēs trīs vīri, kuri katrs ir no savas valsts, — Žozefs Bastēns (Beļģija), Dmitrijs Artjomovs (Latvija) un Nenads Nešo Stjepovičs (Horvātija). Arī te bez cepuma neiztikt, ja diskusijas karstumā visi nebūs sadeguši. Trešdien, 25. oktobrī, būs uzruna, kuru teiks Žozefs Bastēns. Viņš ir pabeidzis filozofiju un teoloģiju Levēnas Katoļu universitātē, Beļģijā. Baltijas valstīs viņš dzīvo kopš 1992. gada un šeit darbojas katoļu baznīcā. Šajā vakarā runās par nogurumu no dzīves, kā atgūt spēkus un doties uz priekšu ar jaunu sparu jeb dzīvojot, nevis tikai elpojot.

Studentu dienas „Dzīvs vai tikai elpo?” rīko biedrība „Latvijas Kristīgā studentu brālība”. LKSB ir starpkonfesionāla organizācija ar sabiedriskā labuma statusu, kura jau vairāk nekā 20 gadus darbojas universitātēs visā Latvijā, organizējot lekcijas, seminārus un konferences.

Vairāk informācijas: vietnē „Facebook” ej.uz/studentudienas un LKSB mājaslapā lksb.lv/studentudienas/

 

Artūrs Ločmelis

e-pasts: locmelisartur@gmail.com

tel. nr. 20219276



Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.