Latvijas Banka izsludina studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu

Piektdiena, 13. oktobris, 2017

Latvijas Banka izsludina starptautisku studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu 2018. To Latvijas Banka rīko 16. reizi un šoreiz tajā pirmoreiz aicināti piedalīties bakalaura un maģistra studenti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Konkursa mērķis

Veicināt Latvijas, Baltijas valstu tautsaimniecības un eiro zonas makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, kā arī stimulēt studentu pētnieciskās domas attīstību.

 Konkursa tēmas

Konkursa darbiem piedāvātas 25 tēmas par aktuāliem tautsaimniecības un monetārās politikas jautājumiem. Konkursā var piedalīties arī ar darbiem, kas šīs tēmas apskata Baltijas kontekstā.

 Jura Vīksniņa vārdā nosauktā speciālbalva

Konkursa jaunums ir izcilā latviešu ekonomista Jura Vīksniņa vārdā nosauktās speciālbalvas iedibināšana. Tā šogad paredzēta labākajam darbam, kas integrēs ekonomikas un vēstures zinātniskās metodes.

 Balvas

Konkursa uzvarētāji saņems šādas godalgas (EUR, pirms nodokļiem):

  1. vieta – 2 000 EUR
  2. vieta – 1 250 EUR
  3. vieta – 700 EUR

Jura Vīksniņa balvas ieguvējam – 1 422.87 EUR

 Konkursa darbu iesniegšana

Latvijas Bankā no 2018. gada 18. maija līdz 1. jūnijam

 Nolikums

Detalizētas konkursa darbam izvirzītās prasības, dalības noteikumi un pilns piedāvāto tēmu saraksts atrodams Nolikumā.

 Rezultāti

Uzvarētājus noteiks speciāli izveidota žūrija Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča vadībā. Godalgotie darbi tiks publicēti www.makroekonomika.lv, kur atrodami arī iepriekšējo gadu godalgotie darbi.

 Vairāk informācijas par konkursu: www.makroekonomika.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.