Atsauksmes par pasākumu „Zinātnieku nakts 2015” Rēzeknes Augstskolā

Otrdiena, 29. septembris, 2015
25. septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) aicināja visus interesentus uz ikgadējo zinātnes iepazīšanas pasākumu „Zinātnieku nakts”, kas šogad augstskolā notika jau astoto reizi un piedāvāja daudzveidīgas aktivitātes par tēmu „Gaisma”.

RA novēlu turpināt tādā pašā garā. Patika arī tas, ka viss augstskolas kolektīvs tika iesaistīts. Paldies Rēzeknes Augstskolai par vakaru, kuru pavadīju kā skolotāja mācoties, jo visu, ko redzu no malas, es mācos.”

Viktorija Bistrjakova, Rēzeknes tehnikums: „Patika lukturu taisīšana, sejas apzīmēšana un nakts orientēšanās, bet bija pārāk daudz cilvēku un nebija tik daudz aktivitāšu, kurās iesaistīties.”

Evija Kaša, Tilžas vidusskolas skolotāja: „Pirmo reizi biju šajā pasākumā. Patika nodarbību vadītāju atraktivitāte, kā arī pasākuma organizācija. Par visiem tika padomāts – gan par skolēniem, gan arī par skolotājiem, kam bija atsevišķas nodarbības. Priekšlikums – rīkot šo pasākumu arī turpmāk.”

Jānis Jurāns, RA 3.kursa students: „„Zinātnieku nakti apmeklēju jau trešo reizi. Pasākums ir labi organizēts – lāzeri, mūzika, daudz cilvēku, laba atmosfēra. Grūti vērtēt, bet, iespējams, ka šis ir labāks par iepriekšējiem gadiem, vairāk piedomāts par aktivitātēm. Pats iededzu svecītes, piedaloties performancē.”

Gunārs Siliņš no Rēzeknes: „Pasākumu apmeklēju trīs gadus, varbūt pat piecus gadus. Patika pavērot Disneja multfilmas, kuras sen nebija redzētas. Tās varbūt mazākiem bērniem ir paredzētas, bet tāpat patika. Biju šeit kā vērotājs. Ļoti piesātināts pasākums, labi organizēts. Mans dēls vēl skolā negāja, kad jau apmeklēja šo pasākumu, varētu teikt, ka viņš ir „Zinātnieku nakts” fans. Kad bija maziņš, aiz rokas vadāju, tagad to, protams, nevajag darīt, viņš jau liels, bet tāpat turpina apmeklēt.”

Ilona Medvedeva, Rēzeknes 3.vidusskolas 10.klase: „Esmu šeit tikai pirmo reizi. Patīk, ka ir daudz cilvēku, skan mūzika. Patika, kā cilvēki darbojās ar robotiem laboratorijās, tas bija ļoti interesanti. Mērķis dodoties uz šejieni bija apskatīt augstskolu, jo šeit neesmu bijusi. Tā bija laba ekskursija.”

Jēkabs Staris, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas 9.klase: „Apmeklēju šo pasākumu otro reizi. Iepriekš biju pirms diviem gadiem. Tad varbūt bija nedaudz labāk, jo bija savādāka kompānija, ar kuru ierados. Biju jaunajā Inženieru fakultātē, tur satiku pazīstamus skolotājus.”

Leons Brīvers, Rēzeknes sākumskolas 4.klase: „Esmu šajā pasākumā jau otro reizi. Patīk, ka skan mūzika, patika, kā lektori stāstīja par to, kas notiek. Šogad pasākums ir interesantāks. Piedalījos uzdevumā, kur vajadzēja no diegiem veidot figūru, tiku arī pie balvas.”

Liene Gasiņa, Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.klase: „„Zinātnieku naktī” esmu pirmo reizi un ir tiešām interesanti. Piedalījos burciņu apgleznošanā. Man patika, ka šajā aktivitātē varēja pats darboties, nevis tikai skatīties no malas.”

Arianda Čapule, Preiļu Valsts ģimnāzijas 10.klase: „„Zinātnieku naktī” esmu jau otro reizi. Tēmas katru gadu ir dažādas, tāpēc grūti salīdzināt, bet interesantāk laikam ir šogad. Aktivitāte, kas vislabāk patika, bija saistīta ar ķīmiju, kad laboratorijā vajadzēja iegūt dažādus maisījumus, kā, piemēram, no vīna atdalīt vīnskābi.”

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.