Atzīmē Ķīnas Rudens vidus festivālu

Trešdiena, 11. oktobris, 2017
4.oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Konfūcija klases audzēkņi atzīmēja tradicionālo Ķīnas Rudens vidus festivālu.

Lekcijā bija iekļauta iepazīšanās ar Rudens vidus festivālu un trīs aktivitātes: ķīniešu kaligrāfijas māksla, paštaisītu tradicionālo Mēness festivāla laternu izgatavošana, kā arī mūzikas un tradicionālo mēness kūciņu baudīšana.

Lekcijas sākumā ķīniešu skolotāja Čžao Cjaņa (Zhao Qian) ar dažādu interesantu attēlu palīdzību izskaidroja, kas ir Mēness festivāls un kādas ir tā paražas. Aktivitāšu laikā viņa mācīja, kā, izmantojot ķīniešu kaligrāfijas otu, ar hieroglifiem ķīniešu valodā uzrakstīt vēlējumu – „Priecīgu Rudens vidus festivālu!”.  Pēc tam audzēkņi skolotājas vadībā gatavoja tradicionālās laternas un uzrakstīja uz tām savus novēlējumus. Turpinājumā Čžao Cjaņa iepazīstināja ar slavenā Sunu dinastijas dzejnieka Su Ši dzejoli „Prelūdija ūdens melodijai”. Brīnišķīgā dziesma, kas radīta, balstoties uz šo darbu, uzrunāja visus klātesošos. Lekcijas noslēgumā audzēkņi un skolotāja nobaudīja mēness kūciņas un nofotografējās.

Šīs lekcijas dalībnieki ieguva daudz zināšanu par Ķīnas kultūru, atklājot sev, ka ķīniešu tradicionālā kultūra ir ļoti interesanta, un ar prieku gaida citus pasākumus. 

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.