Jauna maģistrantu grupa uzsāk studijas Eiropas kopīgajā maģistra studiju programmā „Stratēģiskā robežu pārvaldība”

Trešdiena, 20. septembris, 2017
Šī gada 13. un 14.septembrī „Frontex” aģentūras telpās, Varšavā (Polijā) notika Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” atklāšanas ceremonija, kuras laikā jaunie maģistranti tika iepazīstināti ar programmas struktūru, kvalitātes nodrošināšanas sistēmu un citiem ar studiju procesu saistītiem jautājumiem.

Programma kopumā tiek īstenota otro reizi, un šogad studijas tajā uzsāka 28 maģistranti, kuri pārstāv 20 dažādu valstu robežsardzes organizācijas, to skaitā ir arī divi maģistranti no Latvijas – Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta inspektors, majors Raimonds Kublickis un Ventspils pārvaldes priekšnieka vietnieks (jūras jautājumos), pulkvežleitnants Raimonds Garais.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus speciālistus robežapsardzības jomā, kuri var strādāt dinamiskā daudzkultūru vietējā un starptautiskajā vidē, spēj stratēģiski plānot savas organizācijas, struktūrvienības darbību, harmonizējot vienotu pieeju pie ES ārējām robežām. Programmas apguves ilgums ir 18 mēneši, kuru laikā maģistranti padziļinās savas zināšanas par stratēģisko vadīšanu, līderību, inovācijām un sadarbību robežsardzes jomā, kā arī izstrādās maģistra darbus.

Latviju programmas atklāšanas ceremonijā pārstāvēja Valsts  robežsardzes Galvenās pārvaldes Personāla pārvaldes priekšniece, pulkvežleitnante Solvita Tocs-Macāne un Administratīvās pārvaldes Eiropas lietu un projektu nodaļas priekšnieks, pulkvežleitnants Andrejs Rogozins, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne, profesore Iveta Mietule un studiju programmas direktore RTA Daina Znotiņa. Arī programmas projekta vadītāja Viktorija Pokule ir no Latvijas.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ir viena no sešām Eiropas augstākās izglītības iestādēm, kura piedalās šīs programmas īstenošanā. Jau novembra beigās maģistranti ieradīsies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, lai apgūtu studiju moduli „Līderība un organizācijas attīstība robežsardzē”.

Informāciju sagatavoja:

Daina Znotiņa, studiju programmas direktore RTARēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.