Piesakies I vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanai!

Ceturtdiena, 24. septembris, 2015
3.oktobrī plkst.12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus norisināsies I vispasaules diktāts latviešu valodā. Lai to rakstītu klātienē vienā no sešām Latvijas pilsētām – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē–, interesenti ir aicināti pieteikties iepriekš, savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē interneta vietnē www.raksti.org varēs bez iepriekšējas reģistrācijas.

Lai pieteiktos diktāta rakstīšanai klātienē Rēzeknē, kas notiks Rēzeknes Augstskolas 124.auditorijā (Atbrīvošanas alejā 115), lūdzam nosūtīt pieteikumu brīvā formā uz e-pastu: raksti@raksti.org, norādot savu vārdu, uzvārdu un izvēlēto pilsētu.

Informējam, ka vietu skaits ir ierobežots un interesentiem ir noteikti jāsaņem reģistrācijas apstiprinājums, kas ir jāpaņem līdzi diktāta rakstīšanas dienā. Lai rakstītu diktātu tiešsaistē, 3. oktobrī īsi pirms plkst. 12.00 (pēc Latvijas laika) apmeklējiet vietni www.raksti.org un sekojiet instrukcijai.

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas vienlaikus norisināsies visā pasaulē un kurā ir aicināts piedalīties jebkurš interesents neatkarīgi no vecuma un latviešu valodas zināšanu līmeņa. Šīs iniciatīvas mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Turklāt diktātu var rakstīt arī anonīmi.

294 vārdus garā diktāta teksta pamatā ir kāda mūsdienu jaunā latviešu rakstnieka daiļdarbs. Tā atbilstību latviešu valodas normām apstiprināja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu un vispārīgās valodniecības katedras vadītāja Andra Kalnača. Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču tiks norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas. Interesenti, kuri būs rakstījuši diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri būs uzdevumu pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt mājaslapā.

Diktātu klātienē lasīs sabiedrībā pazīstami cilvēki – Dailes teātra aktieris Juris Kalniņš, Liepājas teātra aktieri Ināra un Aivars Kalnarāji, žurnāliste, filoloģe un literāte Inga Kaļva, Ventspils pilsētas domes Kultūras komisijas vadītāja Ilze Buņķe, Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un citi.

Papildu informācija:

Olga Sukonnikova

+371 29441292

olga.sukonnikova@gmail.com

www.raksti.orgRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.