RTA Konfūcija klases pārstāvji piedalījās vasaras nometnē Ķīnā

Pirmdiena, 4. septembris, 2017
Sadarbojoties ar Latvijas Universitātes (LU) Konfūcija institūtu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrs jau kopš 2013. gada septembra organizē neformālās izglītības programmas „Ķīniešu valoda un kultūra” apguvi. 2016. gada 15. septembrī ar ĶTR Konfūcija institūtu galvenās pārvaldes „Haņbaņ” atbalstu RTA tika atvērta Konfūcija klase (Atbrīvošanas alejā 90), kur tagad notiek ķīniešu valodas nodarbības. Rēzeknieši aktīvi iesaistās arī dažādos LU Konfūcija institūta rīkotajos kultūras pasākumos un olimpiādēs.

Šovasar LU Konfūcija institūts organizēja Latvijas delegāciju, kas piedalījās vasaras nometnē Ķīnā. Grupai  pievienojās arī  divi ķīniešu valodas kursu apmeklētāji no Rēzeknes. No 10. līdz 22. jūlijam nometnes dalībniekiem bija iespēja pabūt divās pilsētās: Guandžou un Pekinā. Dienvidķīnas Universitātē Guandžou tika apmeklētas vairākas valodas un kultūras nodarbības, tika gatavots priekšnesums nometnes atklāšanas ceremonijai Pekinā, kur piedalījās pārstāvji no 15 Austrumeiropas valstīm. Notika arī vairākas ekskursijas: bija iespēja redzēt gan seno, gan moderno Guandžou, Pekinā nometnes dalībnieki apmeklēja Aizliegto pilsētu, Olimpisko parku un citas ievērojamas vietas, bija iespēja uzkāpt Lielajā Ķīnas mūrī.

Lūk, rēzekniešu iespaidi:

Ēriks Kasparenoks: „Pārsteigumi sākās jau tad, kad izgājām no lidostas –klimats bija karsts un mitrs, sajutos kā siltumnīcā, bet pēc tam jau visi pamazām pierada. Ķīnā jārēķinās ar tās milzīgajiem apmēriem. Daudz cilvēku, daudz mašīnu, daudz velosipēdu, arī visas celtnes bija milzīgas. Beidzot nonācām vietā, kur varēja izjust to, par ko līdz šim tikai mācījāmies. Reti kurš runāja angliski, tāpēc vajadzēja izmantot visas ķīniešu valodas zināšanas, lai pasūtītu ēdienu, atrastu vajadzīgo vietu un iepirktos. Pastaigājoties pa ielām, redzējām ķīniešu atvērtību un dzīvīgumu. Parkos un laukumos daudzi dejoja, citi vingroja vai dziedāja. Večuki darba dienas beigās spēlēja ķīniešu šahu. Šis brauciens man noteikti paliks atmiņā, jo redzēju daudzas skaistas vietas, izmantoju līdz šim iegūtās zināšanas un izjutu ķīniešu mentalitāti un dzīves stilu. Pavisam negribējās braukt prom, un es domāju, ka noteikti tur vēl atgriezīšos.”

Anastasija Goršanova: „Mani kopš bērnības ir interesējusi Āzija, un ceļojums uz Ķīnu bija mans sens sapnis. Mūsu pirmā pieturvieta bija Guandžou. Saulē nokaitēti akmens džungļi, ietinušies uz ielas tirgoto ēdienu smaržās un mopēdu trokšņos. Tomēr pilsēta ir ļoti zaļa: pārsteidz liānu, dažādu ziedu un palmu daudzveidība. Nevar nepieminēt arī vietējos iedzīvotājus. Ķīnieši ļoti laipni izturas pret ārzemniekiem. Ar mums bieži vēlējās nofotografēties, palīdzēja  atrast ceļu (dažreiz pat pavadīja, lai gan bija jāiet tālu), mēģināja runāt lauzītā angļu valodā, bet visbiežāk ķīniski, jo ķīnieši pārsvarā nepārzina angļu valodu. Tāpēc RTA apmeklētie ķīniešu valodas kursi man palīdzēja iegūt jaunus draugus. Es patiesi iemīlēju Guandžou pilsētu un ceru tur kādreiz atgriezties. Mēs apmeklējām arī Fošanu, kas atrodas netālu no Goandžou.  Mūsu pēdējā pieturvieta bija Pekina. Šī pilsēta man patika mazāk, tur bija tik spēcīgs smogs, ka nevienā no piecām tur pavadītajām dienām mēs neieraudzījām sauli.  Tomēr iespaidīgu apskates objektu daudzveidība lika pievērt acis uz piesmakušo gaisu, augsto gaisa temperatūru un kaitinošajiem odiem.”

Mūžizglītības centrs arī šogad aicina gan iesācējus, gan interesentus ar priekšzināšanām līdz 15. septembrim pieteikties ķīniešu valodas un kultūras kursos. Plašāka informācija un pieteikuma veidlapa RTA mājaslapā: http://www.rta.lv/mic_valodas.

Antra Kļavinska,

RTA Mūžizglītības centra starptautisko projektu koordinatore

 

Ē. Kasperenoka un A.Goršanovas fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.