Rēzeknes Centrālās bibliotēkas tiešsaistes abonētās datubāzes

Otrdiena, 5. septembris, 2017
Sākoties jaunajam mācību gadam, Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicina skolēnus, pedagogus un ikvienu interesentu izmantot bibliotēkas tiešsaistes abonētās datubāzes, kas var būt noderīgs palīgs mācībās un darbā. Lai palīdzētu apgūt meklēšanas prasmes, bibliotēka piedāvā arī bezmaksas nodarbības datubāzu apguvē individuāli un grupās (grupām iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622061).

Sākoties jaunajam mācību gadam, Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicina skolēnus, pedagogus un ikvienu interesentu izmantot bibliotēkas tiešsaistes abonētās datubāzes, kas var būt noderīgs palīgs mācībās un darbā. Lai palīdzētu apgūt  meklēšanas prasmes, bibliotēka piedāvā arī  bezmaksas  nodarbības datubāzu apguvē  individuāli un grupās (grupām iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622061).

Letonika – latviska uzziņu un tulkošanas sistēma internetā, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju, radot jaunus, apzinot esošos un vienuviet apkopojot digitālos resursus par Latviju.  Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā reģistrētie lietotāji datubāzi var izmantot arī no mājas datora. Paroli pēc pieprasījuma var saņemt visi bibliotēkā reģistrētie lietotāji, interesējoties par to bibliotēkā.

LETA arhīvs. Viens no plašākajiem kvalitatīvas un vispusīgas informācijas avotiem Latvijā piedāvā iespēju ātri un ērti iegūt interesējošo informāciju par personām, uzņēmumiem, notikumiem, statistiskiem datiem u. c. Arhīvā uzkrātie materiāli ļauj iegūt pilnīgu informāciju, kā arī viegli un ātri analizēt un prognozēt notikumus laika gaitā. Katru mēnesi LETA arhīvs papildinās par 60 000 informācijas vienību. LETA arhīvā ir apkopoti materiāli no dažādām pašu veidotām un publiski pieejamām datubāzēm latviešu, krievu un angļu valodā, sākot no 1991. Gada.

Lursoft laikrakstu bibliotēka – vairāk nekā 40 dažādu laikrakstu arhīvs. Lursoft laikrakstu bibliotēku lietotāji var izmantot bezmaksas.

Lursoft uzņēmumu reģistra datubāze: visi Latvijā reģistrētie uzņēmumi, īpašnieki, amatpersonas un paraksta tiesības, pilnvaru termiņi, personu ieņemamie amati un daļas uzņēmumos,  uzņēmumu gada pārskatu reģistrs – bilances, peļņas un zaudējuma aprēķini, finanšu analīze un salīdzinošie rādītāji, Eiropas Biznesa reģistrs – Eiropas uzņēmumu datu bāze, apgrūtinājumi – saistības ar tiesu, nodrošinājumi, kreditori, maksātnespējas pieteikumi.  Bibliotēkas lietotājiem šī datubāze ir maksas pakalpojums.

Brittanica Library – universāla daudznozaru enciklopēdiju,  publikāciju datubāze angļu valodā, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām – bērniem, pusaudžiem, studentiem un pieaugušajiem. Tā satur vairāk nekā 73000 rakstu, 75000 definīciju, 10000 ilustrāciju, ieskaitot fotogrāfijas, zīmējumus, kartes un karogus, kā arī vairāk nekā 200000 norādes uz interneta adresēm, aptuveni 2000 videomateriālu par visdažādākajām tēmām. Bibliotēkā reģistrētie lietotāji datubāzi var izmantot arī attālināti, t. i., no sava mājas datora. Paroli  pēc pieprasījuma var saņemt visi bibliotēkā reģistrētie lietotāji, interesējoties par to bibliotēkā.

LitRES datubāze piedāvā vairāk nekā 90000 e-grāmatas krievu valodā, aptverot plašu daiļliteratūras žanru spektru, kā arī nozaru literatūru sociālajās un dabas zinātnēs, arī uzņēmējdarbībā, izglītībā, žurnālistikā, reliģijā, kulinārijā, psiholoģijā, zinātniskajā fantastikā, mākslā un daudzās jo daudzās citās jomās. No daiļliteratūras pārstāvēta klasika, modernā proza​​, detektīvromāni, stāsti, esejas u. c. Informāciju un lasāmvielu šajā datubāzē sev atradīs ikviens!

Uz tikšanos bibliotēkā!

           

Sagatavoja Ruta Suseja,

Rēzeknes Centrālā bibliotēkas direktores vietniece

Tālr. 64622061Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.