Autorizēties   |   Reģistrēties

Gunta Latiševa-Čudare 29. pasaules vasaras universiādē izcīna sudraba medaļu

Pirmdiena, 4. Septembris
Pasaules vasaras universiādē, kas norisinājās no 17. līdz 31. augustam Ķīnā, Taipejā Latviju pārstāvēja 71 atlēts no 15 Latvijas augstskolām. Augstāko sasniegumu Latvijas komandā uzrādīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) maģistra studiju programmas „Tiesību zinātne” studente Gunta Latiševa-Čudare, uzrādot personīgo rekordu 200 m skrējienā un izcīnot sudraba medaļu. Godalgoto 3. vietu izcīnīja arī Ventspils augstskolas studente Māra Grīva (trīssoļlēkšanā – 13,58 m) un vīriešu basketbola izlase, kuras pamatsastāvu veidoja LU studenti un viens pārstāvis no RSU un BAT.

200 m priekšskrējienā mūsu sportiste bija pārliecinoši ātrākā un starp visām 49 sportistēm, ar rezultātu 22,93 sek. (+2,2m/s), finišēja kā pirmā. Arī pusfināla skrējienā Gunta ar jaunu personisko rekordu – 23,46 sekundes – kvalificējās fināla skrējienam kā ātrākā sprintere

Finālā mūsu sportistei bija jāsacenšas ar Irēnu Siragusu no Itālijas, kas fināla skrējienam kvalificējās ar rezultātu 23,49 sek., Viljamsu Tori no Amerikas (23,79), Barboru Prohazkovu no Čehijas, Aleksandru Bezekovu no Slovākijas (23,61), Olgu Safonovu no Kazahstānas (23,68) un Annu Bondžiorni (23,69) no Itālijas un Filu Hīliju no Īrijas (23,80).

Fināla diena bija ļoti karsta, bet prieks, ka mūsu sportistes skrējiens bija vakarā, kad gaisa temperatūra bija nedaudz nokritusies zem 35 grādu atzīmes. Bija pierimies arī blakus salās valdošais taifūnu vējš, kura sekas šajā dienā jutām arī Taipejā. Kā pirmā 200 m skrējienā finišēja Guntas lielākā konkurente – Irēna Siragusa no Itālijas (22,96). Gunta finišēja otrajā vietā ar rezultātu 23.15sek. (-1,4m/s), kas ir sportistes jauns personiskais rekords. Trešajā vietā finišēja Annu Bondžiorni no Itālijas (23,74), ceturtajā vietā – Aleksandra Bezekova no Slovākijas (23.70), piektajā vietā – Barbora Prohazkova no Čehijas (23.78), sestajā vietā – Olga Safonova no Kazahstānas (23.80), septītajā vietā – Fila Hīlija no Īrijas (23.81) un astotajā vietā – Viljamsa Tori no Amerikas (24.03).